Acer Predator 21 X: Pravý notebook pre Xbox Play Anywhere

Acer Predator 21 X

Xbox Play Anywhere vstúpi do obehu už tento mesiac a spolu s ním do obehu vstúpili aj prvé herné notebooky, ktoré sú na túto novinku pripravené. Viaceré z nových hier majú totiž celkom vysoké hardvérové požiadavky a 2GB grafika je u nich pokladaná za absolútne minimum.

Problém s výkonným hardvérom majú obzvlášť notebooky a práve chce byť Acer výnimkou. Na veľtrhu IFA 2016 predstavil nový herný notebook Acer Predator 21 X, ktorý prináša poriadne železo aj nejaké tie funkcie naviac. Hneď na úvod zaujme zakrivený displej, čo sa dá brať skôr ako imidžovka. Niekomu však môže takýto displej vyhovovať viac než klasický plochý. Mimochodom, jeho uhlopriečku naznačuje už názov notebooku, 21″. Je to širokouhlý panel s rozlíšením 2560 x 1080 bodov, takže je ideálny na pozeranie filmov alebo aj na streamovanie, kde môžete mať hru v jednej časti obrazovky a Twitch v druhej.

Noťas má najmodernejší hardvér, obsahuje procesor Intel Core i7 zo série Kaby Lake, v kombinácii s DDR4 pamäťou a dvomi GeForce GTX1080 kartami v SLI režime. Čo sa týka pamätí, môžete si ju upgradovať až do 64GB kapacity. Okrem toho sa vo vnútri nachádzajú dva fleky pre úložisko, pričom sa dajú použiť pevné disky alebo SSD, ak chcete naozaj turbo mašinu. Ďalej medzi hardvérové vychytávky patrí štvorica reproduktorov a dva subwoofery, ktoré snáď prehlušia chladenie. Notebook má 5 ventilátorov, ktoré uchránia notebook pred uškvarením.

Veľmi špecifický je aj vzhľad klávesnice, ktorú môžete vidieť na fotke nižšie. No a nakoniec je tu aj novinka v podobe snímania očí pre herné účely. Jedná sa o technológiu vyrobenú firmou Tobii a umožní vám lepšie zameriavať v strielačkách. Aj vďaka tomu budete na prvých miestach v tabuľke v Battlefield 1. Teda ak je s touto fíčurkou kompatibilný. Hardvérovo je to teda presne to prenosné zariadenie, na ktorom využijete funkciu Xbox Play Anywhere naplno a na ktorom si vychutnáte Forzu Horizon 3, Gears of War 4 alebo aj Dead Rising 4 aj mimo domova. Len sa pripravte na to, že je niekoľkonásobne tažší, než váš Xbox.

Rozmery sú 56,8 x 31,5 x 8,33 cm a váha je zhruba 8 kilogramov. Takže je ťažký jak hovado.

Acer Predator 21 X

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *