Xbox One od budúceho mesiaca podporuje Oculus Rift!

xbox-one-oculus-rift-streaming

Teraz sa herný svet točí okolo PlayStation VR a tak bolo jasné, že musí Microsoft nejak reagovať. A aj reaguje. Oznámil, že od budúceho mesiaca budeme môcť hrať svoje obľúbené hry cez Oculus Rift.

Celé je to však trochu zložitejšie. V prvom rade preto, že Xbox One nemá dostatočne výkonný hardvér na natívnu VR. Microsoft si preto natívnu podporu odkladá až pre Project Scorpio, ktorý bude niekoľkonásobne výkonnejší oproti klasickému Xbox One. Ale je tu aj problém číslo 2. Oculus Rift je dostupný len pre PC. Microsoft preto spojil tieto dva nedostatky a vymyslel spôsob, ako ich obísť. Výsledkom je možnosť streamovania hier z Xbox One do aplikácie Oculus Rift na vašom PC. Je to trochu komplikovanejšie, ale Microsoft aspoň čiastočne ukázal, že záujem o virtuálnu realitu má a že možno práve Oculus Rift je to VR, ktoré si pripojíme k projektu Scorpio.

Celé to bude využívať aplikáciu Xbox One Streaming, ktorá sa bude dať stiahnuť v Oculus Store. Mimochodom, ten je dostupný aj pre Samsung Gear VR a tak je možné, že streamovaciu utilitu nájdeme aj tu? Povieme vám neskôr, až sa bude dať aplikácia stiahnuť! Vďaka nástroju si však budete môcť zahrať Gears of War 4, Forzu Horizon 3 alebo aj rôzne spätne kompatibilné hry na obrovskom plátne, ktoré bude zrejme väčšie než to, ktoré máte doma. Tiež si budete môcť vybrať prostredie, v ktorom chcete hru hrať. K dispozícii je Citadel, Retreat a Dome.

Aplikácia Oculus Rift pre Windows 10 sa bude dať stiahnuť z Oculus Store už 12. decembra/prosince.

xbox-one-oculus-rift-streaming

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár