Vyberáme vhodný vianočný darček pre hráča na Xbox One

Vianoce 2016

Vianoce sa blížia, s nimi však prichádzajú aj každoročné „patálie“. Nie všetci totiž máme pripravené darčeky. Obzvlášť to potom platí u hráčov, kde mnohí rodičia nevedia, čím vlastne môžu svojho hráča potešiť. My vám pomôžeme vybrať najvhodnejší darček, ak má Xbox One alebo Xbox One S.

Článok sme samozrejme zjednodušili čo najviac, ako sa dá a tak sme ho rozdelili do pár kategórií a rovno aj s odkazmi na nákup daného produktu cez e-shop. Ešte pripomeniem, že v tomto článku sa pozrieme hlavne na príslušenstvo pre Xbox One a nie na hry. Na vhodný výber sa pozrieme v samostatnom článku.

OVLÁDAČE

 • Xbox One S Wireless Controller – Nová verzia ovládaču pre Xbox One. Oproti predchodcovi má drapľavý spodok a už sa toľko nešmýka. Plus má aj 3,5mm jack pre pripojenie akýchkoľvek slúchadiel, čo je vhodné na hranie, aké nebude rušiť okolie. Zvuk hry sa bude jednoducho prenášať do slúchadiel. Nastavenia hlasitosti slúchadiel sa potom dajú nájsť priamo v Xboxe. Ovládač má tiež vylepšenú kompatibilitu s PC vďaka vstavanej Bluetooth anténe a design je trochu modernejší. Na rozdiel od prvej série to tiež vyzerá, že ovládače sú aj kvalitnejšie spracované. Stojí 52,99€.
 • Xbox One Wireless Controller + Play & Charge Kit – Balenie, ktoré obsahuje ešte pôvodný ovládač a Play & Charge Kit, teda špeciálnu nabíjateľnú batériu pre Xbox One, ktorá môže poskytnúť až 30 hodín hrania na jedno nabitie. Doplnku sa venujem nižšie v sekcii Vychytávky. Táto sada stojí 59,99€.

Xbox One Wireless Controller + Play & Charge Kit

 • JD Fenix Xbox One Wireless Controller – Čo tak ho potešiť ovládačom z limitovanej edície? Tento modro-šedý ovládač inšpirovaný Gears of War 4 patrí do limitovanej edície a svojim designom môže určite zaujať viac, než klasické ovládače. Niektoré prvky boli totiž vyrezané priamo do tela ovládaču, kvôli štýlovosti. Inak je kompatibilný so všetkými doplnkami, ktoré som spomínal vyššie. Stojí 59,99€.
 • Crimson Omen Xbox One Wireless Controller – Ďalší ovládač z tej istej limitovanej edície, tentoraz však v krvavo červenej farbe. Pre hráča Gears of War je to ideálny darček, no aj sám o sebe má veľmi osobitý a zaujímavý design, ktorým vyčnieva z davu. Presne ako jeho modro-šedý súrodenec, aj tento stojí 59,99€.

JD Fenix Xbox One Wireless Controller

VYCHYTÁVKY

 • Xbox One Play & Charge Kit – Ak už nechcete počúvať tie sťažnosti, že má zase vybité batérie, potom je toto riešenie ideálne pre neho aj pre vašu peňaženku. Je to vlastne špeciálna Li-Ion batéria určená priamo pre bezdrôtový ovládač Xboxu One. V závislosti od nastavenia controlleru (to už vie on sám) môže táto batéria vydržať až 30 hodín hrania na jedno nabitie a navyše sa dá nabíjať priamo z konzoly. Stačí len použiť pribalený USB kábel. Plné nabitie trvá len 4 hodiny a hrať sa dá aj počas nabíjania. Je to oficiálne príslušenstvo od Microsoftu, pre jeden ovládač. Stojí 22,99€.
 • Speed-Link Twindock USB Dual Charger – Toto riešenie je výhodnejšie pre tých, ktorí majú doma dva ovládače. Teda hlavne pre televíznych športovcov, ktorí zvyknú svoje športy hrať vo dvojici s kamarátmi, súrodencami alebo aj s rodičmi. Táto sada obsahuje dve 1400mAh batérie s výdržou 10 hodín hrania na jedno nabitie, ako aj nabíjacku podložku pre dva ovládače. Sada je len o trochu drahšia oproti oficiálnemu kitu. Je pre dva ovládače, no má aj určité kompromisy. Nabitie trvá 6 hodín a počas nabíjania nemožno hrať s ovládačmi. Stojí 29,99€.

SpeedLink Twindock USB Dual Charger for Xbox One

 • Speed-Link Stix Controller Cap – Ak chcete predĺžiť životnosť ovládača a zachovať jeho vizuálnu kvalitu, tak toto lacné riešenie vám pomôže ušetriť pogumované páčky na ovládačoch. Sú to vlastne také ochranné obaly, skoro ako na mobil, ale vďaka týmto sa povrch páčok nezošúcha tak rýchlo. Zároveň mierne zlepšujú ovládanie analógov. Stojí 4,99€.
 • Xbox One Media Remote – Zvyknete doma používať Xbox One aj na iné veci, než na hranie? Napríklad na sledovanie DVD alebo BluRay filmov? Potom je tu dostupný oficiálny diaľkový ovládač, ktorý umožňuje ovládať tieto filmy aj inak, než herným ovládačom. Tento, skôr rodinný doplnok je vhodným riešením pre celú rodinu, keďže ho môžu ľahko používať aj nehráči. Obsahuje tiež potrebné systémové tlačidlá pre Xbox One a tlačidlá pre ovládanie hlasitosti alebo set-top boxu pripojeného k Xbox One. Stojí 22,99€.

xbox-one-media-remote

VYCHYTÁVKY PRE XBOX ONE S

 • Xbox One S Vertical Stand – Veľkou novinkou u Xbox One S je možnosť postaviť ho na výšku. Práve možnosť postaviť si konzolu vedľa televízoru bola snom mnohých Xboxerov, no Microsoft ju splnil až pri tejto novej a menšej konzole. Stojan stojí 17,99€ a je určite jedným z najlepších darčekov, ktorým môžete niekomu spríjemniť hranie na One S.
 • Xbox Kinect Adapter for Xbox One S – Ak už tento rok do domácnosti pribudol Xbox One S ako náhrada za Kinect, potom ste mohli naraziť na problém s pripojením. Nový Xbox One S totiž nemá konektor pre Kinect, čo zamrzí, ak sa predtým používal. Pre pripojenie Kinectu k novému Xboxu je treba použiť špeciálny adaptér, s pomocou ktorého sa dá pripojiť aj k PC s Windows 10. Adaptér stojí 42,99€.

xbox-one-s-vertical-stand

XBOX LIVE GOLD

 • Xbox Live Gold 12-mesačné predplatné – Je jedno, či je začínajúci xboxer alebo ostrieľaný veterán, či už má dávno predplatené alebo ho to ešte len čaká. Zlaté členstvo Xbox Live je darček, ktorý zaručene nikdy nikoho nesklamal. Zlaté členstvo totiž umožňuje hrať hry cez internet a navyše, hráči vďaka nemu dostávajú každý mesiac až 4 hry zadarmo. Teda v prípade tohto, 12-mesačného predplatného to znamená až 48 hier ročne. Dve pre Xbox One a dve pre Xbox 360, ktoré sa však dajú hrať aj na One. A tento mesiac je skutočne pekná ponuka, Burnout Paradise, Sleeping Dogs: Definitive Edition a hororový Outlast. Ročné predplatné stojí 54,99€, teda toľko, čo bežná nová hra.

Xbox Live Gold

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *