Microsoft začína teasovať zmiešanú realitu pre Project Scorpio a Xbox One

Acer Windows Mixed Reality Development Edition

Už minulý rok sme sa dozvedeli, že upravená realita bude jedným z pilierov projektu Scorpio. Vyzerá to ale, že ani majitelia klasického Xbox One alebo Xbox One S nezostanú na suchu a aj oni dostanú nejaký obsah.

Microsoft to prehlásil na konferencii GDC, kde potvrdil, že nás v roku 2018 čaká Mixed Reality obsah pre Project Scorpio a aj pre Xbox One. Prvé devkity zmiešanej reality budú dostupné pre vývojárov už tento mesiac, aby mali dostatok času na prípravu hier a VR/AR/MR zážitkov. Cieľom Microsoftu je pritom vytvoriť tzv. Zmiešanú realitu, ktorá by spojila virtuálnu aj rozšírenú realitu do jedného zariadenia.

Cieľom je tiež rozšíriť takýto obsah za hranice HoloLens a desktop, čo je momentálne jediná platforma od Microsoftu, ktorá túto záležitosť podporuje. Prínos rozšírenej, respektíve zmiešanej reality aj na Xbox One by mohlo zároveň znamenať nový začiatok Kinectu, ktorý by si mohol nájsť nové využitie. Ten by sme ale zrejme uvideli až po boku Project Scorpio na evente, kde bude predstavený. Alternatívou je, že bude táto tech integrovaná priamo do headsetov.

Ako maskota platformy Mixed Reality si Microsoft zvolil headset od Aceru. Disponuje dvojicou displejov s 90Hz refresh rate a rozlíšením 1440 x 1440 bodov. Na pripojenie využíva jediný kábel s podporou pre HDMI 2.0 a USB 3.0, žeby USB-C?

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *