Microsoft prestal podporovať Windows 7 na počítačoch s AMD Ryzen alebo Intel Kaby Lake

AMD Ryzen

Niekedy je to o dlhej technickej podpore, inokedy o peniazoch. Microsoft sa rozhodol zakročiť proti užívateľom starších verzií Windows a v uplynulých dňoch pripravil nové opatrenie, ktoré donúti staviteľov počítačov upgradovať na novší systém.

Microsoft ešte začiatkom roka 2016 vyhlásil, že najnovšie procesory od Intelu bude podporovať iba Windows 10. Toto opatrenie práve vstúpilo do platnosti a užívatelia, ktorí majú procesor Kaby Lake a používajú starý Windows 7 alebo 8.1, už nemôžu inštalovať systémové updaty. V prípade, že sa užívateľ rozhodne nainštalovať aktualizácie, systém vypíše chybovú hlášku o nepodporovanom hardvéri. Toto isté opatrenie však platí aj pre užívateľov, ktorí si v uplynulých týždňoch poskladali počítač s AMD Ryzen a rozhodli sa pre starší systém.

Microsoft na svojej stránke vysvetľuje, že Windows 10 je jediná podporovaná verzia na procesoroch Intel 7. generácie (Kaby Lake), AMD Bristol Ridge (Ryzen) a Qualcomm 8996. Pôvodne však Microsoft plánoval uplatniť takéto obmedzenie už na procesory Skylake, od čoho však upustil. Každopádne, je to prvý náznak konca softvérovej podpory pre staršie systémy. Kým podpora pre Windows 7 skončí už v januári/lednu 2020, pre Windows 8.1 skončí v roku 2023.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *