Niektoré hry budú na Nintendo Switch drahšie, než na Xbox One

Nintendo Switch Game Card

Nintendo Switch je konečne vonku, jeho predaje vôbec nie sú zlé, no ešte je moc skoro na to, aby sme robili nejaké závery. O všetkom v konečnom dôsledku rozhodujú hry a ceny niektorých môžu hráčov odradiť.

Niektoré tituly, ktoré na Switch vyjdú, budú totiž drahšie oproti verziám na Xbox One. Takúto skutočnosť si ľudia všimli pri adventúre Rime, ktorá vychádza na všetky aktuálne platformy o dva mesiace. Cena bola stanovená na 30 dolárov, výnimkou je ale Nintendo Switch, kde hra stojí 40 dolárov. Pritom ide o navlas rovnakú verziu, akú nájdeme na Xbox One alebo na PC. Prečo je teda drahšia? Môžu za to vyššie náklady na výrobu.

Jednak bolo treba sa naučiť programovať pre Nintendo Switch, potom bolo treba hru optimalizovať na úplne nový hardvér. No a nakoniec, cartridge sú drahšie na výrobu než BluRay či DVD. Platí, že čím vyššiu kapacitu herná kartička má, tým sú náklady na jej výrobu vyššie. Vývojári preto musia zistiť, či im stačí 16GB, 32GB alebo potrebujú viac. Nintendo Game Card obsahujú dva sektory. Prvý ukrýva celú hru, druhý slúži na ukladanie rozohranej hry. A prečo nie je aspoň digitálna verzia lacnejšia? Preto, lebo Nintendo požaduje rovnaké ceny u retail a digitálu. Z čoho by si pre zmenu mohol vziať príklad Microsoft.

Rime

via BGR

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *