Star Wars Battlefront 2 ponúkne aj jednu kuriozitu – Splitscreen

Star Wars Battlefront 2 Splitscreen

Tak sa zdá, že sa po rokoch konečne začali vracať do obehu veci, ktoré sme videli naposledy v minulej generácii. Vracajú sa hry pre deti, znovu sa začína objavovať český dabing, dokonca vyšla jedna nová hra pre Kinect a tiež sa vracia lokálny multiplayer.

Tradičný splitscreen zmizol prakticky preto, že firmy ako Microsoft a Sony chceli predať čo najviac konzol a s každou zároveň získať nového predplatiteľa. Pre herných vydavateľov to zároveň znamenalo, že predajú viac kópií a tak mali vlastne všetci radosť z rastu predajov. No zdá sa, že teraz sa začínajú konečne vracať tradičné prvky. Lokálny split-screen coop uvidíme aj v Star Wars: Battlefront II.

Splitscreen si vychutnajú ale len konzolisti, čo aj celkom dáva zmysel, keďže na počítači by sa hral neuveriteľne blbo. Na Xboxe tak síce hra bude drahšia, zato ale dostane nejaký obsah navyše práve v podobe doplnkovej coop kampane. Zatiaľ o nej nevieme veľa, ale myslíme si, že to budú skôr doplnkové misie na štýl Spec Ops v CoD. To by vysvetľovalo aj tvrdenie DICE, že odmeny a itemy získané v splitscreene sa budú prenášať do online multiplayeru.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. TimeSplitter píše:

    Takovy splitscreen mel i prvni Battlefront od DICE. (zkratka predchozi dil :))
    Mohli by tady splitscreen implementovat i do online mp, jako tomu bylo treba u CoD MW3, idealne i do pribehove kampane, to by byla pecka. Ale obavam se, ze toho se nedockame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *