Pracuje Rockstar na remastri Red Dead Redemption? Zakázaný mód to možno potvrdzuje

Red Dead Redemption V

Rockstar Games sú známi pre svoje tajnostkárstvo (prerušované leakmi) a zároveň pre podporu modov. No pred pár dňami došlo k patovej situácii, kedy právnici Rockstaru (a TakeTwo) zakročili proti modderskému tímu .White Team.

Tí už v marci/březnu predstavili mód Red Dead Redemption V, ktorý preniesol mapu z Red Dead na PC, keďže hra tam nikdy nevyšla. Modifikácia mala toto vyriešiť a priniesť tak radosť ďalším hráčom, no už sa tak nestane. Právnici totiž kontaktovali modderov so žiadosťou o okamžité ukončenie prác na projekte. Mod bol pritom už v celkom pokročilej fáze vývoja. Dôvodom požiadavky malo byť porušenie autorských práv na objekty, ktoré Rockstar použil v hre a ktoré títo modderi prekonvertovali do enginu GTA V.

Rockstar však proti modderom zakračuje len minimálne. Napríklad v časoch GTA3 až GTA San Andreas ich priamo podporoval. Dokonca ponúkal oficiálne šablóny na skiny hlavnej postavy. Časy sa ale zjavne zmenili, ak má daný mód nejakým spôsobom narušiť súčasné a budúce zisky Take-Two. Totiž, nie je to prvý mód, ktorý právnici zakázali. V druhom prípade to boli projekty GTA:MP a FiveM, ktoré Take2 pokladalo za konkurenciu pre GTA Online – ktoré je megaziskové kvôli transakciám.

Je teda možné, že Rockstar predsa len pracuje na Red Dead Redemption remastri pre Xbox One a PC? Nebolo by to prvýkrát, čo by vyšiel na moderné platformy remaster + pôvodná verzia cez spätnú kompatibilitu. Ukážkovým príkladom je BioShock alebo Assassin’s Creed: Ezio Collection.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *