Resident Evil 2 Remake nebude mať pôvodných dabérov

Resident Evil 2

Resident Evil 2 Remake je takým verejným tajomstvom. Všetci vedia, že príde, Capcom ho teasoval ešte pred vydaním Biohazardu, no odvtedy… nič? Až teraz sa dozvedáme novinku, ktorá skalných fanúšikov nepoteší.

Podľa nových správ remake Resident Evil 2 nebude mať pôvodných dabérov. S ikonickými hlasmi Redfieldovej a Kennedyho z pôvodnej hry sa tak môžeme rozlúčiť. Dôvodom je, že Alyson Court, Matt Mercer a Ada Wong sú zapojení do neobmedzeného SAG-AFTRA štrajku.

Cieľom tohto štrajku je zlepšiť podmienky a honoráre pre dabérov hier, keďže doteraz na nich herné firmy šetrili. Niektoré firmy už pristúpili k rokovaniam a miesto toho, aby o svoje obľúbené hlasy prišli, tak sa okamžite pokúsili nájsť s nimi spoločnú reč a prísť na riešenie, ktoré poteší obe strany.

Zdá sa ale, že Capcom medzi nich nepatrí a radšej, aby zvýšil náklady, pohľadá nových hercov, ktorí prepožičajú hlasy do remaku Resident Evil 2 a ďalších pripravovaných hier. Na podobný problém narazilo aj Square Enix pri Life is Strange: Before the Storm. Ako už bolo dávnejšie oznámené, Ashly Burch neprepožičia svoj hlas Chloe.

via PCGamesN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *