Rise of Nations sa vráti na Windows 10 s podporou Xbox Live a cross-platform multiplayerom

Rise of Nations

Vracia sa Microsoft k RTS-kám? Po rokoch čakania odštartoval rok vydaním Halo Wars 2, nedávno ukázal Age of Empires: Definitive Edition a teraz pripomína ďalšiu populárnu značku – Rise of Nations: Extended Edition.

Hra už síce vyšla skôr na Steame, teraz ju chce ale Microsoft vydať aj v natívnej verzii pre Windows 10 a preto spolupracoval s Valve na zavedení cross-platform multiplayeru medzi Xbox Live a Steam verziami hry. Vďaka tomu si proti sebe zahrá až 8 hráčov, ktorí môžu v reálnom čase bojovať o globálnu nadvládu a vyvíjať svoju civilizáciu rýchlejšie, než súperi. Pre tých, ktorí si Rise of Nations nevedia zaradiť, je to taká real-timová obdoba Civilizácie od Sida Meiera, keďže obe hry začali v staroveku a tiahnú sa do blízkej budúcnosti.

Rise of Nations: Extended Editions tiež zahŕňa megaexpanziu Thrones and Patriots, ktorá obohatila hru o nové civilizácie a až o 5 nových kampaní. Pôvodná hra obsahovala len jednu(!) dlhú kampaň Conquer the World, datadisk (tu som sa stretol s týmto slovom prvýkrát v živote!) však priniesol ďalších 5 kampaní vrátane Studenej vojny, Alexandra Veľkého, Napoleónskeho ťaženia a Objavenia Ameriky. Teraz však nebude chýbať ani Xbox Live s achievementami, cloud save podporou a ranked MP. Zjavne tiež podporuje 4K rozlíšenie.

Hra bude spočiatku dostupná len za 4,99€, časom však zdražie na klasických 19,99€.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *