Microsoft oznámil Age of Empires IV!

Age of Empires IV

„tá táááááá taratatááááá, tá táááááá…“

Gamescom 2017 sa nezaobišiel bez prekvapení a vyzerá to, že prioritou Microsoftu boli tento rok stratégie. Všetko začalo včera, keď Microsoft odhalil novú stratégiu Jurassic World Evolution a krátko po nej upozornil na remaster Zoo Tycoon pre Xbox One X, ako aj vydanie hry na Windows 10 s podporou Play Anywhere. Následne sme sa dopočuli novinky o datadisku Halo Wars 2: Awakening the Nightmare, ktorý má už aj dátum vydania a vychádza o mesiac a pár dní. Potom Rise of Nations remaster a teraz dámy a páni, teraz…

AGE OF EMPIRES IV

Microsoft týmto oznámením zavŕšil svoju dnešnú Age of Empires: 20th Anniversary konferenciu, na ktorej takýmto spôsobom oslávil okrúhle 20. výročie značky. Zároveň tak konečne potvrdil to, v čo sme dúfali už neskutočne dlho, pretože Age of Empires IV koncept nám Microsoft ukázal už v dobe, kedy vyšla trojka2005.

Zdroj: CodeItDown

Hra tak bola oznámená po neuveriteľných 12 rokoch! O hre bohužiaľ ešte veľa Microsoft nepovedal, ani neukázal žiadne zábery. Potvrdil však, že na hre pracuje štúdio Relic, ktoré stojí aj za sériou Warhammer 40,000 alebo Company of Heroes.

Taktiež bolo potvrdené, že Microsoft prinesie na Windows 10 Age of Empires II: Definitive EditionAge of Empires III: Definitive Edition. Zatiaľ bez dátumu.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Bambin píše:

    No len ci to bude aj na xbox.Ak nie je mi luto,toto by bol dobry killer titul.A uz konecne po tych sluboch misku a klavesnicu na xko.?

Pridaj komentár