Vývojári Age of Empires pozývajú na ďalší Inside Xbox livestream

Age of Empires Definitive Edition

Od vydania Age of Empires: Definitive Edition pre Windows 10 uplynul rok a odvtedy sme niekoľkokrát počuli, že hra by mohla zamieriť aj na Xbox One, kde by využívala klávesnicu a myš.

Práve to by sa mohlo stať už budúci mesiac realitou. Vo výročnej správe totiž štúdio zodpovedné za vývoj hry uviedlo, že už budúci mesiac bude mať séria Age of Empires špeciálny segment v relácii Inside Xbox. V rámci neho má Microsoft prichystané nejaké “veľmi vzrušujúce” oznámenia.

Age of Empires: Definitive Edition
Age of Empires: Definitive Edition
Developer: ‪Xbox Game Studios‬
Price: Code needed

Medzi nimi by sme mohli čakať napríklad oznámenie vydania Age of Empires na Xbox, keďže hra na chvíľu v ponuke talianskeho Microsoft Store dostala symbol podpory pre Xbox One a Play Anywhere. Rovnako tomu bolo. aj v prípade ďalšej klasickej stratégie, Rise of Nations, ktorá sa rozvinula v sériu s datadiskom Thrones & Patriots a spin-off Rise of Legends.

Rovnako je vo vývoji Age of Empires IV, ktoré majú na starosti tvorcovia Warhammer 40,000 stratégií – Relic Entertainment. Hra bola oznámená ešte v roku 2017 po boku iných hier na veľtrhu Gamescom.

Štúdio Forgotten Empires zároveň oznámilo práce na Update 8, ktorý prinesie novinky žiadané komunitou. Jednou z veľkých noviniek je aj možnosť aktivovania automatickej obnovy fariem. Táto možnosť bude prístupná v budove Sýpky a v prípade AoE pôjde o absolútnu novinku. Do hry tiež pribudne postupného “zhnitia” padlých jednotiek, ako aj možnosť miešania tréningu jednotiek a vývoja technológií. V konečnom dôsledku to len urýchli gameplay. Napokon majú byť pridané aj možnosti rozlíšenia vo full-screene.

Aktualizácia číslo 8 tiež vylepší chovanie jednotiek. Pri chôdzi po rovnom povrchu sa budú lepšie navigovať, tiež bude vylepšený systém prenasledovania a tiež bolo u lodí odstránené zrýchľovanie. Výsledkom tohto kroku je však lepšia odozva na príkazy. V hre bol tiež odstránený problém, kvôli ktorému mohli za určitých podmienok obyvatelia prestať stavať múry.

Update opraví a vylepší AI. Teraz bude môcť prenasledovať slony, už sa nezasekne v dobe kamennej, bude mať vylepšené strategické zmýšľanie a to ako pri stavbe, tak pri bojoch, kde si bude vedieť lepšie vyberať jednotky, na ktoré zaútočí. Skauti tiež budú obozretnejší a už sa nenechajú len tak vystaviť riziku. No a napokon, v hre sa zničené budovy odstránia z mapy skôr a opravený bude problém aj s padaním hry pri konci.

Age of Empires Definitive Edition

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    som zvedavý či fakt príde aoe na xbox v plnej paráde. a dúfam, že ovládanie bude na ovládač! k-m mna nezaujíma.

Pridaj komentár