AKTUALIZOVANÉ: Overkill’s The Walking Dead pre konzoly nebol zrušený

Overkill's The Walking Dead

Po strastiplnom vydaní na počítač, následnej rezignácii vedenia a policajnej razii štúdio Starbreeze oznámilo, že vydanie Overkill’s The Walking Dead sa odkladá na neurčito. Teraz už vieme, že to nebude nikdy.

Vyplýva to z e-mailu, ktorý rozposlalo Sony užívateľom, ktorí si hru predobjednali cez PlayStation Store. V ňom sa uvádza, že vydavateľ Starbreeze informoval Sony o zrušení hry a preto Sony zrušilo objednávky a vrátilo ľuďom peniaze – ich vratka sa očakáva v priebehu 5-7 pracovných dní. Takéto potvrdenie Microsoft zatiaľ nerozposlal, ale je možné, že sa tak stane už v najbližších dňoch. Na druhú stranu, Microsoft v súčasnosti neprijíma nové predobjednávky na hru.

Overkill’s The Walking Dead bolo v čase vydania prakticky hotovou katastrofou. Mohli za to aj prehnané nápady vedenia, ktoré zakúpilo pre hru unikátny engine za milióny dolárov. Investícia sa ale nevyplatila – engine nebol hotový a štúdio časom prešlo na Unreal Engine. Pri vydaní už hra mala negatívne recenzie a predaje sa pohybovali v radoch pár tisícok kusov – hlboko pod vysnívanými miliónmi.

AKTUALIZOVANÉ 21.2. 19:15: Vydavateľ 505 Games prostredníctvom Twitteru prehlásil, že Overkill’s The Walking Dead pre konzoly nebol zrušený. Jeho vydanie bolo odložené s tým, že vývoj prebieha a 505 Games poskytnú ďalšie detaily hneď, ako to bude možné.

via TrueAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár