Sea of Thieves si vychutnáme všetci vďaka cross-platform multiplayeru

Sea of Thieves

Už sú to dva roky, čo Microsoft oznámil Sea of Thieves na svojej E3 2015 konferencii. Odvtedy sme o hre počuli sem-tam a dokonca sa objavili zmienky, že bola zrušená.

Našťastie sa nič také nestalo, hoci hra zmeškala pôvodný dátum vydania. Namiesto toho bola odložená na začiatok roka 2018 a tento odklad chcú vývojári využiť na vyladenie a zdokonalenie hry. Jednu novinku z vývoja Sea of Thieves odhalili vývojári teraz na Gamescom konferencii.

Vývojári potvrdili, že hra bude podporovať cross-platform multiplayer medzi Xbox One a Windows 10, teda funkciu, ktorá pôvodne nebola zamýšľaná. Na druhú stranu, Xbox Play Anywhere tomu vydláždil cestu a je vidieť, že sa Rare tejto iniciatívy s radosťou chopilo. Rare cez svoj blog zdelilo, že tvorcovia museli vynaložiť tonu úsilia na to, aby sprevádzkovali multiplayer v hre, avšak prepojenie medzi Xbox One a Windows 10 verziami fungovalo v okamihu a bez jediného bugu.

Rare však kladie dôraz na to, že v prípade cross-platform multiplayeru je treba vybalancovať hru, pretože v posledných testoch boli PC hráči obratnejší o zhruba 4,5% pri zabíjaní kostlivcov. Oveľa väčším problémom bude vybalancovanie PvP, keďže myš je obratnejšia, než analóg.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

3 komentáre

  1. Rado píše:

    tak všetci určite nie, PS4 pajáci si to nemožu zahrať. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *