Microsoft ukončil výrobu pôvodného Xbox One

Xbox One

Za posledný rok a pol sa Xbox One dočkal hneď dvoch nástupcov a preto on sám stratil význam. Preto ho už Microsoft prestal vyrábať a predávať.

Podľa serveru Kotaku prestal Microsoft vyrábať pôvodnú konzolu už pár mesiacov dozadu, teraz však vypredal zásoby a zdá sa, že za pôvodným, veľkým čiernym VHS-kom zabuchol dvere. Na britskom Microsoft Store sa spomína, že konzola je vypredaná, v USA dokonca stránka neexistuje. Akoby pôvodná konzola nikdy neexistovala. Ale ono to vlastne ani nevadí, pretože Xbox One S je viac než ideálny nástupca za prijateľnú cenu – o 40% menší, s podporou 4K UHD videa a HDR.

Zároveň to znamená, že na trhu už neexistuje konzola s vlastným Kinect portom. To však neznamená, že by Microsoft plánoval v blízkej dobe ukončiť jeho predaj. Veď len teraz ohlásil tri hry s podporou Kinectu (hoci je to len doplnok a dajú sa hrať aj pomocou ovládača a klávesnice/myši). Na Xbox One S a One X však vyžaduje adaptér.

Xbox One Prototypes

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *