Microsoft opravil chybu s čiernou obrazovkou smrti na Xbox One

O probléme s čiernou obrazovkou smrti, ktorá postihla mnoho Xboxov, sme vás informovali ešte minulý týždeň a zároveň sme priniesli návod na dočasnú opravu.

Microsoft ale na problém pohotovo zareagoval a vydal nový update, ktorý chybu opravuje. Aktualizácia je označená pre testerov v Alpha ringu, teda tých, ktorí testujú nové funkcie ako prví. V tejto fáze testovania je prihlásených celkom veľa užívateľov v rôznych kútoch sveta – aj na Slovensku. Microsoft v detailoch novej aktualizácie rs2_release_xbox_1705.170428-1601 popisuje, čo presne stálo za čiernou obrazovkou.

Chyba totiž spôsobila, že sa Home obrazovka nechovala ako menu, ale ako samostatná aplikácia. S novým rozhraním Creative Update však zmizla možnosť vidieť spustenú aplikáciu v zmenšenom okne. Tým pádom „zmizla“ aj domovská obrazovka a Xbox miesto nej načítal „nič“. Okrem toho nový update opravil problém s padaním Party Chatu.

Xbox One Alpha Ring Black Screen

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *