Rare nevylučuje návrat sérií Battletoads, Kameo a Viva Piñata

Rare Replay

Napriek tomu, že sa Microsoft oprel do pár exkluzivít, ktoré vychádzajú na prelome 2017/2018, čelí stálej kritike pre ich nedostatok. V súvislosti s tým spoločnosť sľubuje, že má v pláne niekoľko titulov, vrátane značiek, ktoré sme dlho nevideli, alebo njeaké úplne nové.

Faktom zostáva, že Microsoft má vo svojom vlastníctve obrovské množstvo značiek, ktoré by si možno aj zaslúžili nejaké to pokračovanie. Pre zaujímavosť, Phantom Dust mal dostať úplne nový reboot, nakoniec ho však kvôli nízkej kvalite vystriedal (aspoň dočasne) port prvej hry. Potom tu sú značky ako Ninja GaidenPerfect Dark alebo Kameo.

Práve takéto značky by sa časom mohli dočkať nových pokračovaní pre Xbox One a Xbox One X. Je to však trochu ťažšie, vraví šéf štúdia Rare, Craig Duncan. V rozhovore pre DK Vine sa vyjadril, že vytvoriť obyčajný grafický upgrade nie je správna cesta, ako si uctiť klasické značky. Ideálne by bolo nájsť nové mechanizmy a inovácie, ktoré by skvelo zapadali do daných sérií, vďaka čomu by sa hráči dočkali úplne nových dielov alebo moderných rebootov. Pritom za horúcich kandidátov na nové pokračovanie pokladá BattletoadsKameo a Viva Piñata.

Posledným releasom z dielne Rare pre Xbox One bola kolekcia Rare Replay, obsahujúca 30 klasík z Xboxu 360. Označovaná bola ako Project Pearl.

Rare Replay Project Pearl

via IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. rado píše:

    Perfect Dark 2 a Kameo 2 berem z fleju.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *