Prvé tituly pre Windows Mixed Reality sú dostupné, majú achievementy!

Windows Mixed Reality Achievement
Kto túžil po tom zbierať vo svojich VR hrách achievementy, má konečne možnosť! Včera totiž došlo ku komerčnému launchu platformy Windows Mixed Reality a pri tejto príležitosti vyšli aj prvé hry, ktoré sa časom určite dostanú na Xbox.

Do Windows Store totiž dorazila trojica VR titulov, ktoré sa dajú využiť s headsetmi od výrobcov ako je Dell, Acer či Samsung. Headsety sa líšia designom, parametrami a cenou, spája ich však jedno – využívajú platformu Windows Mixed Reality a teda bežia na rovnakom rozhraní, aké využíva HoloLens, len s určitými rozdielmi. Ako napríklad, že sa hologramy premietajú do virtuálneho prostredia a nie do reálneho sveta.

Hráčov ale poteší, že VR platforma od Microsoftu využíva Xbox Live. To tiež znamená, že hráči môžu v podporovaných hrách zbierať achievementy. Zatiaľ sa dajú zbierať v troch hrách – FORM VR, Luna VR a… tento možno poznáte – Superhot VR. Bláznivá strieľačka, kde sa čas pohybuje len, keď sa pohybujete vy, a pritom si môžete pripísať na konto 25 achievementov získaných v novej dimenzii. Doslova.

SUPERHOT VR
SUPERHOT VR
Developer: SUPERHOT Team
Price: 24,99 €

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *