Minecraft vstupuje do Windows Mixed Reality

Minecraft Gear VR
Minecraft má už dlhšie dostupnú verziu pre Oculus Rift aj Samsung Gear VR a tak niet divu, že nadšenci vyskúšali hrať Minecraft aj na headsetoch s Windows Mixed Reality. Ostali však sklamaní. Oficiálna verzia pre WMR totiž neexistovala a hráčov privítalo virtuálne plátno.

Až doteraz. Microsoft totiž vypustil nový update pre Win 10 verziu Minecraftu a tne okrem pár očakávaných noviniek prináša jedno prekvapenie. Podporu Windows Mixed Reality headsetov a ako bonus, integráciu Mixeru. Vďaka nemu môžu diváci so streamermi spolupracovať; môžu napríklad meniť čas alebo spawnúť hordu príšer, proti ktorej bude streamer-hrdina bojovať.

Vďaka podpore VR je zážitok ešte hlbší, keďže hráči vidia všetko z pohľadu prvej osoby a dá sa povedať, že žijú v Minecrafte. Pokiaľ máte v Minecrafte vybudované obrovské mesto, tak potom je to dôvod na radosť. Môžete sa totiž vžiť do virtuálneho mestského života, skoro ako to kedysi umožňoval, uhm, PlayStation Home.

Minecraft for Windows 10
Minecraft for Windows 10
Developer: Mojang/Microsoft Studios
Price: unknown

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *