PUBG dosiahlo nový rekord v počte aktívnych hráčov aj banov

PlayerUnknown's Battlegrounds PUBG
PUBG je hotový fenomén, o tom niet najmenších pochýb. Indie projekt, z ktorého sa neskôr stala plnohodnotná hra s predajmi, aké zanechali v prachu mnoho iných a omnoho väčších značiek, oslavuje rekordný počet aktívnych hráčov v jeden moment.

Bluehole eviduje už viac ako 30 miliónov hráčov, z ktorých ešte značná časť vždy hrá, keď má možnosť. Počet aktívnych hráčov sa samozrejme vždy mení, no najnovšia štatistika na Steame ukázala, že hru hralo v jednej chvíli až 3 106 358 hráčov. O tento úspech sa podelil s fanúšikmi aj Brendan Greene alias PlayerUnknown cez Twitter.

Na jeho správu následne nadviazala skupina BattlEye, ktorá má na starosti monitorovanie cheaterov v PUBG. Samozrejme len na PC, keďže modding na konzole nie je možný, kým ho nepovolí samotný vývojár (Fallout 4, Skyrim…). Tu bolo do dnešného dňa zabanovaných 1 500 000 hráčov, u ktorých sa potvrdilo cheatovanie. Aj to je veľmi pozoruhodný úspech, keďže mnoho hier nemá ani také predaje, koľko je zabanovaných hráčov PUBG.

PUBG Peak Players Steam

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár