Budúca RPG od Obsidianu sa môže volať The Outer Worlds

Obsidian Entertainment
Okrem toho, že má Obsidian plné ruky práce s vydaním druhého Pillars of Eternity, štúdio pracuje aj na novej open-worldovej RPG pod vydavateľom Private Division.

Až doteraz sme o projekte mohli iba špekulovať, pretože okrem potvrdenia RPG žánru nebola odhalená absolútne žiadna iná vec. Štúdio si ale nechalo zaregistrovať ochrannú známku The Outer Worlds, pričom by sa mohlo jednať o názov novej hry. Súdiac podľa názvu, mohlo by ísť o sci-fi titul, čo je žáner, akému sa Obsidian venoval naposledy pri KOTOR 2.

Toto obzvlášť stojí za zmienku, pretože štúdio chcelo pracovať aj na Knights of the Old Republic 3, ale projekt nikdy nedostal zelenú. Zdá sa teda, že herný koncept sa vývojári možno pokúsia využiť vo vlastnej produkcii a v hre, ktorá len na sebe nebude mať nálepku Star Wars. Zároveň by ale malo ísť o hardcore RPG bez mikrotransakcií, čo je vskutku pozitívna správa. Na projekte pracujú aj herní dizajnéri ako Tim Cain a Leonard Boyarsky, ktorí pracovali na prvých dvoch Falloutoch či Vampire: The Masquerade: Bloodlines.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *