THQ Nordic kupuje Deep Silver aj so značkami Saints Row a Metro

Nemecká firma Koch Media má nového majiteľa – THQ Nordic. Rakúsky vydavateľ to dnes potvrdil v tlačovej správe, kde tiež potvrdil, že súčasťou akvizície je aj herná divízia Deep Silver.

Tá momentálne vyvíja dva neohlásené projekty vrátane jedného od tvorcov Saints Row. V tlačovej práve sa okrem neohlásenej hry štúdia Volition spomína aj projekt od štúdia Dambuster. To stojí pre zmenu za Homefront: The Revolution. Okrem toho sa pracuje na Metro: Exodus, ktoré vychádza tento rok na Xbox One, PS4 a PC, pričom ten bol ohlásený minulý rok. Teoreticky tak môžeme povedať, že sa niektoré značky vracajú znovu pod THQ, ktoré sa ich dávnejšie vzdalo, pretože pôvodná firma skrachovala. Ujal sa jej ale vydavateľ Nordic Games a zlúčenej dvojici sa podarilo značku THQ znovu postaviť na nohy.

Dnes THQ Nordic slúži ako menší vydavateľ hier a dokonca je spriaznený s Microsoftom. Práve on totiž stojí za krabicovými verziami Quantum Break, Alan Wake a Halo Wars 2 pre PC. A musíme povedať, že krabicové prevedenie, v akom sú tieto hry predávané, stoja za povšimnutie. Deep Silver pre zmenu vydal Kingdom Come: Deliverance od Dana Vávru a štúdia Warhorse. Taktiež (ne)pracuje na Dead Island 2.

Halo Wars 2 PC Play Anywhere Box

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *