Mike Ybarra: Hry pre Xbox One X nemusia mať rovnaký framerate, ako na One S

 

Xbox One X a Xbox One S
Brendan Greene už skôr avizoval, že PUBG pobeží v 4K 60fps na Xbox One X, len aby neskôr túto správu vyvrátil a prehlásil, že hra pobeží v 30fps na oboch konzolách.

Okamžite sa preto objavili tvrdenia, že išlo o rozhodnutie Microsoftu, ktorý si neželá, aby boli hráči na One X vo výhode. No vieme, že pri vydaní malo PUBG problém udržať 20fps bez ohľadu na železo, čiže príčinu nedodržaného sľubu by sme hľadali tam. Hra je však stále v aktívnom vývoji a nie je vylúčené, že v budúcnosti pobeží v 60fps na Xbox One X.

Naznačil to samotný Mike Ybarra, ktorý cez Twitter potvrdil, že nevyžaduje rovnosť medzi Xbox One/S a Xbox One X. Takéto rozhodnutia podľa neho závisia čisto na vývojároch. Microsoft teda dáva vývojárom voľnosť v tom, ako majú ich hry bežať a či budú hráči na niektorej z konzol vo výhode, alebo tu bude iba rozdiel vo vizuálnej kvalite. Časom by to tiež mohlo znamenať, že u niektorých hier bude priepastný rozdiel medzi One S a One X verziou hry – najmä u singleplayerových hier.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár