Xbox One X dostane ďalšie vylepšené hry z Xboxu 360

Assassin's Creed
Jedným zo spôsobov, akým Microsoft ukázal schopnosti Xbox One X, bola vylepšená spätná kompatibilita pri vybraných hrách. V čase vydania konzoly sa objavilo sedem, medzi ktorými nájdeme prvý Assassin’s Creed, Oblivion, Mirror’s Edge a štyri „trojky“ – Skate 3, Fallout 3, Gears of War 3 a Halo 3.

Všetkých sedem hier vyzerá vďaka odomknutému rozlíšeniu naozaj skvelo a napríklad u Skate 3 hráč ani nemá pocit, že by hral 8 rokov starú hru. Naopak, vyzerá veľmi aktuálne. Až by sa dalo povedať, že grafikou dobieha povedzme GTA V. EA tak zároveň nemá dôvod remastrovať túto nečakane populárnu klasiku a ďalších pár rokov ani nemusí pracovať na novom dieli. I keď, už pred dvomi rokmi sa objavili špekulácie o Skate 4.

Problém však je, že vylepšená spätná kompatibilita funguje iba pri siedmich hrách, ktoré som spomenul vyššie. Ostatné tituly naďalej bežia v pôvodnom rozlíšení a také Crazy Taxi, ktoré je aktuálne dostupné ako bezplatná hra v Deals with Gold, na 4K televízore vyzerá nechutne. A to hovorím ako skalný fanúšik. Zdá sa ale, že zoznam sa onedlho rozrastie. Vraví to marketingový manažér Xboxu, Albert Penello, ktorý len stručne potvrdil, že už čoskoro môžeme čakať ďalšie vylepšené tituly.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *