Americké IGN sa muselo ospravedlniť za to, že zosmiešnilo Xbox

God of War
Hoci sme xboxeri, vieme, že tento týždeň patrí konkurencii a ich čerstvej exkluzivite God of War. Americké IGN si však s hrou pekne zavarilo.

Portál totiž na Instagrame zverejnil obrázok, ktorý porovnával God of War na PS4 a Xbox One, pričom na druhej platforme bola, celkom pochopiteľne, len čierna obrazovka. K obrázku bol zverejnený popis “Nájdete rozdiel?” a získal si niekoľko tisíc lajkov. Nie je to však niečo, čo by sa očakávalo od mienkotvorného média, ktoré si ako multiplatformové musí zachovať nestrannosť. A podľa toho sa vyvinuli aj reakcie. IGN zanedlho odstránilo obrázok ako z Instagramu, tak z Facebooku.

Šéfredaktor zodpovedný za preview, Ryan McCaffrey, následne na Twitteri zverejnil ospravedlnenie v mene tímu IGN: “V mene celej redakcie IGN sa chcem úprimne ospravedlniť tímu Xbox, ako aj jeho komunite. Príspevky zverejnené na Facebook a Instagram boli neprofesionálne, bez úrovne a bez môjho vedomia. Príspevky budú okamžite odstránené.”

Na čo následne zareagoval Aaron Greenberg: “Ďakujem Ryan, cením si správu a následne vykonané kroky.”

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

4 komentáre

 1. rado píše:

  tipický sony trtko. nech strčí hlavo do sony[vulgarizmus].

  • Ash píše:

   Za to ze Microsoft nema kvalitne exklusivky si mozu sami. Napada ta nejaka exklusivka co si zasluzi 10/10 alebo 9/10 na xbox one?

   • Rado píše:

    Pre mna na PS žiadna AA hra podla sony nemá na 8/10 a viac. Horizon bola pre mna nuda. A ak redaktor takto chce zosmiešnovať ostatné platformi tak je sonyultras [vulgarizmus]. Mal by si vytiahnuť hlavu zo sony zadku! Taký horizon s ktorým sa všade oháňa a tvrdí, že je ťahúň ps4 ku kúpe tak to je záhul. 79 mil PS4 a 5 mil predaj horizon = 6 len % hráčou PS4 si to kúpilo 94% si k tomu ani nečuchlo. Tak čo tu vyskakuješ? Ak by som bral, že najaká hra je vyslovene ťahúň kúpi konzoly, tak je to nintendo so zeldou a máriom, kde tieto hry majú okolo 60% predaj z počtu konzoli switch. Tí majú právo takúto vetu povedať a majú to podložené aj reálnými číslami. Na xboxe je dostatok solídnych hier tak čo to oxiduješ sony[vulgarizmus]?

    • Ľubomír píše:

     Rado čo myslíš tymi solidnými hrami ? Ja som z xboxu odišiel práve kvoli tým tvojim “solidným hrám”, lebo som mal pocit, že Xboxovky ma nebavia a stvrdnuť na Forze som tiež neplánoval.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *