Microsoft predstavil svoj Xbox Adaptive Controller

Xbox Accessibility Controller
Už pred pár dňami sa na internet dostali fotografie netradičného gamepadu, ktorý mal byť určený pre hráčov s fyzickým handicapom. Tento doplnok bol dnes oficiálne predstavený a nesie meno Xbox Adaptive Controller.

Ovládač bol podľa slov Microsoftu vo vývoji niekoľko rokov a spoločnosť na ňom spolupracovala s viacerými tretími stranami, aby zabezpečila kompatibilitu s externým príslušenstvom, ktoré môže byť zapojené do ovládača. Medzi nimi nájdeme napríklad jedno-ručný joystick od PDP, Logitech Extreme 3D Pro Joystick alebo herný ovládač Quadstick Game Controller. Samotný ovládač má na zadnej strane niekoľko 3.5mm jackov, do ktorých sa dajú tieto doplnky pripojiť. Celkovo ich je 19 a umožňujú pripojiť externé tlačidlá, analógy alebo aj šipky do konkrétnych smerov.

Na vrchnej strane nájdeme dve veľké programovateľné tlačidlá, D-Pad, tlačidlá Xbox, View a Menu a tlačidlo na zmenu ovládacieho profilu. Na boku pre zmenu nájdeme jeden USB port pre ľavý analóg, kým na opačnej strane to je USB port pre pravý analóg. Tiež tu nájdeme 3,5mm audio jack. Na zadnej strane je už potom spomínaných 19 portov, párovacie tlačidlo, USB-C konektor a napájací port.

 

Na dizajne spolupracoval Microsoft aj s ďalšími organizáciami, vrátane The AbleGamers Charity, The Cerebral Palsy Foundation, Craig Hospital, SpecialEffect a Warfighter Engaged. Samozrejmosťou už bolo testovanie s hráčmi, pre ktorých je tento gamepad primárne určený, vďaka čomu sa Microsoftu podarilo vytvoriť jedno z najadaptívnejších riešení na trhu.

Ovládač má byť dostupný neskôr tento rok za cenu 100 dolárov exkluzívne cez Microsoft Store. Viac detailov o ovládači budeme počuť na E3.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 23. mája 2018

    […] 2018 USA Games se budou konat 2. června/júna ve washingtonském Seattlu. Microsoft tak už podruhé během krátké doby podpořil hráče s různými formami handicapu, naposledy tak učinil ohlášením speciálního ovladače Xbox Adaptive Controller. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *