Sony chce oživiť PlayStation Vita, pred rokom s ním už nepočítalo

Sony PS Vita
PlayStation Vita mal byť úspešným nástupcom legendárneho PSP. Želania sa ale nikdy nevyplnili. Dokonca sa dá povedať, že konzolu pochovalo samotné Sony, keď sa začalo naplno venovať PS4 a PlayStation VR.

Na definitívny koniec to vyzeralo už minulý rok. Vtedy Sony stiahlo konzolu zo západného trhu a šéf Andrew House sa vyjadril, že trh s prenosnými konzolami nie je veľký. Že to ale nie je pravda, dosvedčujú predaje konzol od Nintenda. Zatiaľ čo Nintendo 3DS predalo 72 miliónov kusov, Switch má momentálne na konte 17 miliónov. Úspech konkurencie tak môže byť hlavným dôvodom, prečo chce Sony znovu oživiť Vitu.

O možnostiach Vity sa vyjadril pozitívne nový šéf Sony Interactive Entertainment, John Kodera, ktorý už včera potvrdil, že najbližšie 3 roky bude Sony pripravovať novú generáciu. Pokiaľ ide o handheld, “Sony znovu hľadá možnosti využitia PS Vita”. Dodáva, že Vita a PS4 sú samostatné zariadenia a pre Sony je cieľom, aby každé ponúkalo jedinečné zážitky. Áno, ako majiteľ Vity môžem povedať, že je táto konzola skutočne jedinečná. V tom, že na ňu nevychádzajú žiadne nové hry, s výnimkou občasného vydania novej JRPG, indie hry alebo grafickej novely.

Na druhú stranu, Sony už pri štarte generácie prezentovalo systém Remote Play, v rámci ktorého sa dali hry z PS4 streamovať do Vity. Takisto bola jeden čas prístupná pre užívateľov internetová streamovacia služba PS Now, ktorej podporu pre Vitu však Sony ukončilo v polovici minulého roka.

PlayStation Vita

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *