Destiny 2: Forsaken začína na 40€ a vyžaduje pôvodnú hru a obe DLC

Bungie dnes oficiálne predstavilo tretiu veľkú expanziu do sveta Destiny 2 a presne ako pri predošlej hre, tak aj tu si poriadne priplatíme. Veľká expanzia nesie názov Destiny 2: Forsaken a spolu s ňou sa odštartuje druhý rok hry.

Destiny 2: Forsaken má po roku od vydania základnej hry predstavovať ten pravý návrat do správnych koľají. Forsaken vráti do hry niekoľko vecí, ktorých sa hráči dožadovali v minulých rokoch. Má to byť vlastne reakcia na doterajší feedback a kritiku, ku ktorej sa Bungie ešte rozhodlo prilepšiť hráčom novými možnosťami, ktoré ich isto potešia. Jednou novinkou je možnosť mať po novom už nielen nakombinovať si obľúbené zbrane ako v Destiny 1, ale teraz bol kompletne prekopaný zbrojný mechanizmus. Chceli ste sa vyzbrojiť tromi brokovnicami? Fajn. Môžete.

Dočkáme sa tiež randomizácie zbraní, Triumfov, Kolekcie výbavy, detekcie bulk shaderov, aktualizuje sa systém modifikácie zbraní a priblíži sa pôvodnej hre. Hráči dostanú aj nový Crucible mód a 4 nové mapy k nemu. Vault sa rozšíri a teraz už ponúkne 500 slotov na svoje itemy. Pribudne herný Lore, nové Bounty a v režimoch Iron Banner a Trials už teraz bude záležať na sile hráča. Toto všetko je súčasťou bezplatnej aktualizácie 2.0.0.

Destiny 2 Forsaken Roadmap

A čo prinesie platená expanzia?

Tá prináša v prvom rade nový príbeh. Po rokoch pretrvávajúceho konfliktu sa z Reefu stal región bez zákonov a pravidiel. Preto sa sem idete pozrieť spolu s Cayde-6, aby ste vyšetrili, čo sa tu deje. Netrvá dlho a zistíte, že najhľadanejší zločinci zorganizovali únik z Prison of Elders a rozpútali tak novú éru kozmického zločinu v pásme asteroidov. K dispozícii v regióne Reef budú dve nové lokality: Tangled ShoreThe Dreaming City. Zatiaľ čo túto lokalitu možno prirovnať ku kombinácii Dreadnaughtu a Vault of Glass s meniacim sa dizajnom, Tangled Shore je vlastne zmesou pospájaných asteroidov mimo dosah autorít Vanguard a Awoken. Celkovo to má nádych Kesselského úniku z filmu o Han Solovi.

Cieľom hráčov v tejto lokalite bude dolapiť 8 Barónov a ich gangy. Okrem nového príbehu a bočných misií pribudnú nové Destination aktivity a úplne nový Raid. Ďalej expanzia prinesie nové Power schopnosti a 9 nových Super schopností inšpirovaných expanziou Rise of Iron. Jednou z noviniek bude aj Void možnosť teleportácie. Pribudne aj nová exotická výzbroj, úplne nový, Legendárny Luk a tiež nový kompetitívny 4v4 PvE režim Gambit.

V režime Gambit sa proti sebe postavia dva tímy a každý bude bojovať proti zlu vo vlastnej aréne. Nepriateľ bude čoraz mocnejší a tak treba byť rýchly, obratný a po padlých mimozemšťanoch treba zbierať trojuholníkové artefakty. Hráč ich môže mať v jednej chvíli až 15, ale ak zomrie, príde o všetky.

Tieto veci treba následne ukladať do štruktúry v strede mapy a ak naraz vezmete 5, 10 alebo 15, odomkne sa vám Blocker, ktorým môžete dočasne zablokovať centrálnu štruktúru konkurenčnému tímu. Akonáhle do svojho banku vložíte 25 alebo 50 artefaktov, môžete vyslať jedného hráča cez portál do súperovej arény, aby tam napáchal čo najviac škody a tak sťažil hru. A keď uložíte 75, vyvoláte Primeval nepriateľa.

Základná expanzia vychádza 4. septembra/září za cenu 40€ a kúpiť sa bude dať cez Microsoft Store. Ku predobjednávke ešte dostanete balíček Cayde’s Exotic Stash. Pozostáva z exotického ornamentu Ace of Spades Last Hand, exotickej lode Queen of Hearts, exotického emotu Standoff a shaderov na brnenie „Shades of Cayde-6“.

Destiny 2 Forsaken Cayde Exotic Stash Pre-order bonus

Forsaken dostane vlastný Season Pass

Presne tak, Bungie nenechalo nič na náhodu a táto veľká, 40-eurová expanzia, prinesie svoj vlastný Season Pass. Respektíve Annual Pass, ktorý zaručí prístup k trom ďalším menším DLC a bonusovým odmenám. A áno, aj k nim už poznáme prvé detaily. Prinesú novú výbavu, end game obsah a aktivity. Mimochodom, Annual Pass stojí 30€, ale dostupný bude aj vo forme balíčku Forsaken + Annual Pass za 70€.

A kedy tie tri expanzie vyjdú?

  • Black Armory – Očakávané vydanie v zime 2018
  • Joker’s Wild – Očakávané vydanie na jar 2019
  • Penumbra – Očakávané vydanie v lete 2019

Ale pozor, môžete si kúpiť aj Digital Deluxe edíciu

Aby toho nebolo málo, tak Bungie bude ponúkať ešte aj balíček Destiny 2: Forsaken (Digital Deluxe Edition) za 80€. Za ten príplatok sa okrem expanzie Forsaken a jej vlastného Annual Passu dočkáte ešte menšieho DLC The Awoken Legend Set. Pozostáva z ornamentu Wrath Majestic pre spomínaný Legendárny luk, Dirge Paladin emblém, Vestian Ghost Shell skin a Fireteam medajlóny.

Destiny 2 Forsaken Pricing and Editions

A ešte jeden háčik nakoniec

Dobre, na výber teda bude Forsaken v troch edíciách, s cenami od 40 do 80€. A čo ak si chcete zahrať Forsaken ale už ste stihli predať Destiny 2? Nuž, v tejto chvíli to nevyzerá, že by sa chystalo špeciálne diskové vydanie ako pri Destiny: The Taken King. Aby ste si mohli hru zahrať, musíte vlastniť Destiny 2 a expanzie Curse of Osiris aj Warmind. Kým základnú hru môžete zohnať v bazári už za 20€, tak spomínané DLC rozšírenia stoja 20€ zvlášť, prípadne 35€ v Expansion Passe (v čase písania článku zlacnený na 19,24€). Vďaka updatu tiež bude hra vyžadovať 104GB voľného miesta.

Destiny 2 Forsaken Digital Deluxe Edition

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Dudu14 píše:

    Už prvé Destiny bolo zderstvo s každým expansionom nová diskovka 😀 Ale toto ma dorazilo už úplne…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *