Dishonored si dáva pauzu

Dishonored Death of the Outsider
Keď Arkane Studios minulý rok vydali Dishonored: Death of the Outsider, zároveň s ním potvrdili koniec prvej trilógie, ktorá sa zameriava na Dunwall. Lenže čo bude ďalej?

Vrchný dizajnér Ricardo Bare na túto otázku povedal, že značka je momentálne na odpočinku. Nielen, že sa teda v blízkej dobe nechystá žiaden nový diel, ale v súčasnosti nad ňou ani príliš aktívne nepremýšľajú. Objavilo sa síce pár nápadov, ale momentálne ani Bare netuší, akým smerom sa Dishonored 3 nakoniec vydá.

Štúdio totiž prišlo s viacerými nápadmi vrátane takých, ktoré sa objavili v zrušenom titule The Crossing. Ten bol oznámený ešte pod Valve v roku 2007 a dokonca bol potvrdený ako exkluzivita pre Xbox 360. Svet však hru nikdy neuvidel: po dvoch rokoch Valve prehlásilo, že je čas, aby sa Arkane Studios zamerali na menšie projekty. V hre malo dôjsť ku spojeniu singleplayerového príbehu s multiplayerovými prvkami. Fungovalo to ako napríklad vo Watch_Dogs, kde sa ostatní hráči mohli dostať do vašej hry a znepríjemniť vám ju.

„Nemôžem definitívne povedať, čo sa stane; môže sa stať čokoľvek, ale Dishonored si nateraz dáva pauzu,“ uviedol Bare pre VG247. K tomu dodal, že pre ich štúdio je potrebné vytvoriť hlboký svet a storytelling previazaný s ním, čo môžeme cítiť ako v Dunwalle, tak na vesmírnej stanici Talos 1 v ich reboote Prey. Je dôležité, aby ostatné postavy boli rovnako dôležité, ako hlavná postava. Potom zvykne Arkane do takéhoto sveta aplikovať improvizáciu, poskytne hráčom kopu cool schopností a nástrojov a povie, aby hráči boli kreatívni a ušili si herný zážitok na mieru. Zároveň, aj keď platí zameranie na first-person, nie je vylúčené ani využitie iného pohľadu v hre.

Dishonored Death of the Outsider

via VG247

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *