Red Dead Redemption 2 ukazuje svoj druhý gameplay

Red Dead Redemption 2
Rockstar Games zverejnili druhé veľké gameplay video k Red Dead Redemption II a z neho máme možnosť vidieť hneď niekoľko vecí, ktoré sa spomínali už v skôr vydaných preview dojmoch.

Nový gameplay totiž prezentuje viacero noviniek vrátane možnosti zmeny menu, vylepšeného Dead Eye systému, ale aj návrat first-person módu z GTA V. Vo zverejnenom videu sa tiež dozvedáme o tom, že hra na seba prevezme RPG prvky, s ktorými sa Rockstar pohrával už v GTA San Andreas, ktoré súviseli s vlastnosťami postavy. Hráči tak napríklad musia dodržovať hygienu, pretože ak budú smrdieť, tak nebudú dvakrát atraktívni pre okolie. Okrem toho môžeme v hre čakať aj možnosť vykrádania domov či výpalníctvo po boku bežnej možnosti vykrádania bánk. Vrátia sa aj bounty hunteri, ktorí po vás pôjdu po tom, ako šerifovia zverejnia váš plagát.

Okrem toho Sony potvrdilo, že hráči si budú môcť v hre upravovať HUD a dokonca ho budú môcť kompletne deaktivovať pre kinematický zážitok. Tomu napomôže aj prítomná “kinematická kamera”, ktorá funguje podobne ako v predošlých častiach GTA, kde pozoruje hráča z určitého uhla a vzdialenosti. Sony tiež potvrdzuje prítomnosť legendárnych zvierat, z ktorých po zabití vypadnú veci na crafting. V niektorých mestečkách dokonca nájdeme čierny trh, ktorý musia hráči objaviť – nebude zobrazený na mape.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *