Red Dead Redemption 2 ukazuje svoj druhý gameplay

Red Dead Redemption 2
Rockstar Games zverejnili druhé veľké gameplay video k Red Dead Redemption II a z neho máme možnosť vidieť hneď niekoľko vecí, ktoré sa spomínali už v skôr vydaných preview dojmoch.

Nový gameplay totiž prezentuje viacero noviniek vrátane možnosti zmeny menu, vylepšeného Dead Eye systému, ale aj návrat first-person módu z GTA V. Vo zverejnenom videu sa tiež dozvedáme o tom, že hra na seba prevezme RPG prvky, s ktorými sa Rockstar pohrával už v GTA San Andreas, ktoré súviseli s vlastnosťami postavy. Hráči tak napríklad musia dodržovať hygienu, pretože ak budú smrdieť, tak nebudú dvakrát atraktívni pre okolie. Okrem toho môžeme v hre čakať aj možnosť vykrádania domov či výpalníctvo po boku bežnej možnosti vykrádania bánk. Vrátia sa aj bounty hunteri, ktorí po vás pôjdu po tom, ako šerifovia zverejnia váš plagát.

Okrem toho Sony potvrdilo, že hráči si budú môcť v hre upravovať HUD a dokonca ho budú môcť kompletne deaktivovať pre kinematický zážitok. Tomu napomôže aj prítomná „kinematická kamera“, ktorá funguje podobne ako v predošlých častiach GTA, kde pozoruje hráča z určitého uhla a vzdialenosti. Sony tiež potvrdzuje prítomnosť legendárnych zvierat, z ktorých po zabití vypadnú veci na crafting. V niektorých mestečkách dokonca nájdeme čierny trh, ktorý musia hráči objaviť – nebude zobrazený na mape.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *