Kanadský youtuber potvrdzuje, že Red Dead Redemption 2 vychádza na dvoch diskoch

Red Dead Redemption 2
Pred pár dňami sa na internete objavila vôbec prvá fotografia obalu Red Dead Redemption 2 z Japonska, ktorá zároveň ukázala niečo, čo sme ešte v tejto generácii nezažili.

Na obale sa nachádzala ikonka dvoch inštalačných diskov pre jedinú hru, čo okamžite vyvolalo rozruch. Tomu dopomohol aj Rockstar, ktorý následne potvrdil aj, že základná hra má na PS4 99GB a na Xbox One až 107GB, nespomína však veľkosť po inštalácii prvých patchov ani veľkosť hry na Xbox One X. Tá tak ostáva naďalej záhadou.

Na internete sa najnovšie objavili fotografie dvoch diskov ukrytých vovnútri PS4 verzie hry. Prvý disk nesie meno “Data Disc” a slúži výlučne na inštaláciu dát do konzoly, kým druhý disk nesie meno “Play Disc”, s pomocou ktorého sa už hra doinštaluje a hrá. Podľa youtubera je súčasťou balenia aj mapa, ktorú však odmieta zdieľať. Vzhľadom k tomu, že sa v holandskom rozhovore objavilo tvrdenie, že hra zahŕňa aj remastrovaný svet prvej časti, čaká nás prekvapenie?

Každopádne môžeme rátať s dvojicou inštalačných médií aj na Xbox One. Takúto praktiku už stihol uplatniť Microsoft pri Gears of War 4, ktoré bolo pár mesiacov po vydaní Xbox One X distribuované v novej, aktualizovanej verzii. Forza Motorsport 7 bohužiaľ takéto vylepšenie nemala, čo vo výsledku spôsobilo, že súčasťou balenia je iba jeden disk, z ktorého sa do konzoly nainštaluje 45GB obsahu. Tvorí ho kariéra a časť contentu, ale na to, aby ste si hru vychutnali naplno vrátane multiplayeru, potrebujete doinštalovať ďalších 50GB obsahu. Výsledkom je, že Forza Motorsport 7 zaberá až 95GB.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *