Microsoft údajne pripravuje lacnú verziu Xbox One bez mechaniky

Xbox TV
V snahe ešte viac znížiť cenu konzoly má Microsoft podľa nových informácií budúci rok predstaviť novú konzolu. Nebude sa však jednať o konzolu z rodiny Scarlett, ale o novú, menšiu, tenšiu a lacnejšiu revíziu Xbox One bez mechaniky.

Spoločnosť chce údajne z novej konzoly odstrániť diskovú mechaniku, vďaka čomu si do nej budete hry už len sťahovať či už nákupom z Xbox Store alebo cez predplatné služby ako EA Access, Game Pass alebo Xbox Live Gold. Pri novej konzole však myslí Microsoft aj na to, že by mohla zaujať vlastníkov diskov s hrami. Práve preto má Microsoft pripravené eso v rukáve.

Xbox One X

Už Xbox One X skryl mechaniku z dohľadu

Pripravuje totiž Disc-To-Digital program, v rámci ktorého vám predajcovia vo vybraných obchodoch a štátoch umožnia vymeniť fyzické hry za digitálne kľúče, ktoré následne zadáte do svojho Xbox One a hry tak budete vlastniť digitálne. Nová konzola by vďaka absencii mechaniky mohla byť ešte lacnejšia a hovorí sa, že by mohla stáť len 200 dolárov. Pre porovnanie, najlacnejší Xbox One v USA dnes stojí 299 dolárov a tak by sme sa mohli dočkať ešte nižších cien aj v ostatných krajinách sveta.

Dostupná by mala byť ešte behom roka 2019, no nie je jasné, či sa tak stane na jar alebo až behom leta.

Microsoft vraj pripravuje aktualizovaný Xbox One S. Update sa bude sústrediť primárne na redukciu predajnej ceny, ale bude naďalej ponúkať 4K Blu-Ray mechaniku na prehrávanie filmov. Microsoft teda nechce uškodiť produktu, pretože ide o najpredávanejší model z dvoch aktuálne dostupných. Spoločnosť medzitým premýšľa, či Scarlett ponúkne mechaniku. K rozhodnutiu by malo prísť už čoskoro.

Xbox TV

via Thurrott

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

5 komentárov

 1. Rado píše:

  ako z bazaru sa dá xboxne pozhánať za 120 eur, tých 200 e je veľa.

 2. StriderCZ píše:

  Možnost ušetřit při nákupu 100 $ je lákadlem. Tedy u budoucí konzole po XOXu

 3. Dudu14 píše:

  Popravde konzolu bez mechaniky by som bral. Už dlhšiu dobu mám na S-ku napojený externý 4TB HDD a mechaniku skutočne nejak nepotrebujem.

 4. Jogurtik píše:

  Nechápu proč revizi Xbox One S. Rovnou neudělají rovnou na next-gen dvou verzí Xbox. Oba budou odlišný – buď pořídí normální výkon, bez mechaniky a vyšší kapacity HDD, streaming xCloud nebo výkonější výkon alá verzi Xbox One X, součástí mechaniku, normální kapacity HDD.

 5. Dudu14 píše:

  Akurát som niekde čítal podobný článok a ľudia nadávajú, že čo to bude za multimediálne centrum bez mechaniky…Ako keby ju Netflix, Amazon Prime alebo KODI potrebovali 😀 Vidno že nerozmýšľajú ani trochu 😀

Pridaj komentár