Rocksteady zrejme pripravujú hru založenú na viacerých hrdinoch

Batman Arkham Knight
O tom, čo bude ďalším projektom z dielne Rocksteady, počúvame takmer každý deň špekulácie. Hovorilo sa o novom Supermanovi, o novom Batmanovi, ale aj o celej Justice League. Špekulácií je teda mnoho a len postupne ich štúdio alebo Warner Bros. vyvracajú.

K hre sa vyjadril aj režisér a spoluzakladateľ štúdia, Sefton Hill. Prehlásil jednak, že Rocksteady sa nezúčastní The Game Awards, hoci udalosti posledných dní naznačovali opak. A ďalšia vec, o ktorej informoval, je, že hra, na ktorej štúdio pracuje, nie je Superman. Práve možnosť vydania novej hry Superman: World’s Finest sa objavila v uplynulých dňoch, keď sa tento názov objavil na webe Game System Requirements.

Špekulácie vyvrátil aj dobre informovaný šéfredaktor Kotaku Jason Schreier: „Rocksteady je jednou z tých spoločností, o ktorej bolo už toľko špekulácií, že mám pocit, akoby každý týždeň pribudla iná. Počul som, na čom pracujú a neprezradím to len preto, že môžem, ale každá jedna špekulácia, ktorú som videl, vyzerá ako pi**ovina.“ V podcaste tiež povedal, že podľa jeho informácií štúdio vôbec nepracuje na Supermanovi, nemôže to však na 100% potvrdiť. Podľa neho však zrejme uvidíme hru o niekoľkých superhrdinoch, ktorá bude fungovať na GaaS modeli.

Rocksteady v tom nie sú sami

Netreba však zabúdať na to, že Rocksteady nie je jediné štúdio, ktoré pracuje na značkách patriacich Warner Bros. Svoju vlastnú Batman hru totiž nepriamo odteasovalo cez Twitter first-party štúdio WB Montreal. Naznačilo, že môže pracovať na hre Batman: Court of Owls a mohlo by sa tak jednať o ďalšiu hru z Arkham univerza. O pokračovaní série sa hovorí už dlhšie, nikto to však nepotvrdil a Rocksteady na svojom twitteri prehlásili, že oni už so sériou skončili.

Neznamená to však, že skončila séria ako taká a zdá sa, že teaser to naznačuje. Špekulovalo sa dokonca aj, že či nemôže byť sova symbolom novej Harry Potter hry, na ktorej sa zjavne pracuje. Logo však nesie priveľkú podobnosť so sektou The Court of Owls, ktorá si brúsi zuby na Batmana a Robina. Ani túto hru ale nemáme očakávať na The Game Awards. Štúdio potvrdilo, že bude v meste v tom čase, ale neúčastní sa konferencie: bude diskutovať čisto s partnermi.

 

via WCCFTech; GamingMonk

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *