Bude EA vydávať nové Batman a Mortal Kombat hry?

Batman: Arkham City

Zahraničné ekonomické spravodaje priniesli správu, ktorá hovorí o tom, že gigant AT&T zvažuje odpredaj Warner Bros. Interactive Entertainment, pod ktorou vychádzajú aj hry ako Batman alebo Mortal Kombat.

Warner Bros. Interactive je totiž vydavateľom hier, ktoré stojí za mnohými hrami podľa úspešných filmových franšíz. V jeho portfóliu nájdeme napríklad hry Game of Thrones: Conquest či Harry Potter: Wizards Unite, a špekuluje sa o novej Harry Potter RPG hre pre nové konzoly.

Do ponuky Warner Bros. Interactive však aktívne prispievajú svojimi hrami štúdiá TT (Traveller’s Tales) so svojimi LEGO hrami, NetherRealms so sériami Injustice a Mortal Kombat, Monolith Productions s dvojicou hier Middle-earth a napokon Rocksteady, tvrocov hernej série Batman.

Podľa správy chce AT&T odpredať celú divíziu, aj s právami na herné značky, za 4 miliardy dolárov. Medzi prvými záujemcami o vydavateľské portfólio podľa CNBC patria firmy Electronic Arts, Activision-Blizzard a Take-Two Interactive, ktoré vlastní už teraz vydavateľské domy Rockstar, 2K Games a Gearbox. Takisto vlastní odnož 2K so zameraním na nezávislé tituly, Private Division.

via MarketWatch

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *