Xbox app na PC dostáva mody a výkonnostný update

Xbox Game Pass PC

Xbox (Beta) App je tu už dlhšiu dobu a asi všetci sme čakali na väčší update. Po vypočutí komunity a ich názoroch, reportoch či návrhoch sa dospelo k záveru, že overall vylepšia performance celej aplikácie.

Konkrétne adresované na rýchlosť sťahovania, využita RAM a všeobecného výkonu. Aby sme nezachádzali do extrémnych detailov, tak v podstate prestavali celú aplikáciu z Electron na React Native, čo zjednodušilo existenciu aplikácie. Dizajn zostáva rovnaký, ale bude o mnoho jednoduchšie sťahovať a hrat hry. Všimnete si určite zmenu vo výkone, kde znížili požiadavky na RAM o 2/3, čo je v skutku veľa. Taktiež dôležitá vec pre nás hráčov je rýchlosť sťahovania. Samozrejme záleží od regiónu, kde sa nachádzate.

V neposlednom rade sú módy. Používatelia chceli ľahšiu cestu ako si módovať svoje hry, kým používajú aplikáciu. Teraz vám aplikácia prinesie ľahšiu cestu ako zapnút módy pre hry, kde to vývojári umožnili. Od dnes sú poporované módy na týchto hrách:

  • DiRT Rally 2.0
  • Farming Simulator 17
  • FTL: Faster Than Light
  • Into the Breach
  • MudRunner

Predtým než si budete chciet pustiť módy, vám Xbox Team odporúča si prečitať ich FAQ, kde nájdete odpovede na najviac kladené otázky. Postupom času sa budú pridávať nové hry, ktoré budú mať povolené mody.

Toto je dosť veľký update, kedže veľa hier v dnešnej dobe nepodporuje módy a respektíve sa o nich menej hovorí v nových hrách, ktoré nemajú až taký veľký potenciál, kde by sa mohla kreativita ľudí pustiť z reťaze. Väčšinou sú to už iba RPG hry ako napríklad Borderlands, Skyrim ale aj tiež závodné hry, kde toho postupne ubúda. Snaď tento update presvedčí súčasných a budúcich vývojárov, aby boli viac otvorení módovacej komunite.

Martin Botlo

Hardbass and Kvas

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *