Capcom oznámil Resident Evil Village a Pragmata pre Xbox Series X

Xbox Series X

Presne ako sa špekulovalo, tak Capcom naozaj oznámil ôsmu časť ságy Resident Evil s podtitulom Village. A spolu s tým aj celkom novú hru Pragmata.

Po vydarených počinoch ako Resident Evil 2 Remake či Resident Evil VII, ale aj menej vydarených ako Resident Evil 3, Capcom oznámil ôsmu časť vyvíjajú pre Xbox Series X. Hra nadviaže na príbeh Resident Evil 7 biohazard, čo bola prvá časť s pohľadom prvej osoby. V Resident Evil Village budú hráči hrať za Ethana Wintersa a ako názov naznačuje, titul bude o prežití v hrôzostrašnej dedine. Hra má nastaviť latku pre next-gen horory naozaj vysoko, zároveň kladie veľký dôraz na akciu a fotorealistickú grafiku bežiacu na RE Engine.

Resident Evil Village má vyjsť v roku 2021 na Xbox Series X.

Pragmata: Death Stranding na druhú?

Prvý dojem z hry Pragmata je taký, že ide o mix Death Stranding a Dead Space v zničenom New Yorku, s prvkami holografie známej z Tom Clancy’s The Division. Titul sa podľa všetkého odohráva vo svete, kde nájsť živú dušu je naozaj ťažké.

Oficiálny popis je taký, že hra má byť akčnou adventúrou v blízkej dystopickej budúcnosti odohrávajúcej sa na Mesiaci, s hlbokým príbehom. Hra má vyťažiť maximum z budúcej generácie konzol a Capcom vraví, že vníma Pragmatu ako ďalšiu veľkú značku vo svojom portfóliu.

Plánované vydanie je v roku 2022 na Xbox Series X.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *