NXT LVL: FIFA 21 a Madden NFL 21 oficiálne vychádzajú na Xbox Series X|S

FIFA 21 | Madden NFL 21 Dual Entitlement

Electronic Arts zavŕšili prvý decembrový týždeň vydaním next-gen verzií FIFA 21 a Madden NFL 21 pre novú generáciu konzol vrátane Xbox Series X|S a PS5.

Nové verzie hier, alebo ako ich EA označuje, NXT LVL edície, podporujú množstvo vylepšení dostupných len pre novú generáciu konzol. Predovšetkým je to podpora odomknutého snímkovania nad 60fps, ale aj rýchlejšieho načítavania vďaka SSD v nových konzolách. 4K rozlíšenie na Xbox Series X je samozrejmosťou rovnako tak, ako podpora až 1440p rozlíšenia na Xbox Series S.

Po grafickej stránke došlo k mnohým vylepšeniam postáv. Animácie boli posunuté na vyššiu úroveň. Výkon nových konzol umožňuje dosiahnuť realistickú atmosféru na štadiónoch (dúfame, že to neznamená vyprázdnené tribúny v duchu aktuálnych opatrení). Hráči na PS5 si môžu navyše vychutnať hmatovú odozvu ovládača DualSense.

Madden NFL 21 disponuje sadou animácií „Next Gen Player Movement“, ktorá je založená na dátach z oficiálnych štatistík NFL Next Gen. Dáta sledujú napríklad rýchlosti a akceleráciu hráčov na ihrisku, a tieto dáta sú prenesené do Frostbite enginu. Hra takisto disponuje novou technológiou oblečenia, ktorá sa prejaví na jeho animáciách. Inou novinkou je implementácia zvukového ray-tracingu, teda zvuku založeného na polohe.

FIFA 21 pre zmenu dosahuje realizmu vďaka GameCam kamere, ktorá simuluje kamerové záznamy skutočných futbalových podujatí. Hra dostala nový systém nasvietenia LiveLight Rendering, a viacero vylepšení zvuku. V prvom rade je to zvuková technológia Atmospheric Audio, ďalej to sú tisíce nahraných pokrikov z tých najväčších podujatí ako Premier League, La Liga či Bundesliga.

EA Dual Entitlement – Bezplatný upgrade

Čo sa možnosti zaobstarania si hier týka, FIFA 21 aj Madden NFL 21 podporujú systém EA Dual Entitlement. Znamená to, že až do vydania FIFA 22 a Madden NFL 22 majú majitelia Xbox One alebo PS4 verzií nárok na bezplatný upgrade hier na verzie pre Xbox Series X|S alebo PlayStation 5. V prípade konzol bez mechaniky je možné nárokovať si bezplatný upgrade iba v prípade, že hra bola kúpená digitálne.

Na rozdiel od systému Xbox Smart Delivery, hry so systémom EA Dual Entitlement nepodporujú úplný prenos postupu zo starej konzoly na novú. V prípade FIFA 21 sa do novej hry prenesie obsah Ultimate Team a VOLTA Football; v prípade Madden NFL 21 sa prenesú Ultimate Team, Face of the Franchise, Franchise a The Yard.

Obe hry tiež majú dostupný bezplatný 10-hodinový trial v rámci EA Play (súčasť Xbox Game Pass Ultimate členstva).

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *