Sea of Thieves: Tvoj rok na vodách a čo ťa čaká ďalej?

Rok 2020 sa konečne blíži ku koncu a preto nastal čas pozrieť sa, ako veľmi sa ti darilo na vodách Sea of Thieves.

Svoje štatistiky si môžeš pozrieť priamo na oficiálnom webe hry, kde sa dozvieš aj také zaujímavosti. Napríklad kedy si začal hrať, akú reputáciu si dosiahol, alebo pri koľkých ostrovoch si sa pristavil. Štatistiky sú naozaj rozsiahle a nesledujú len to, čo by si si mohol pozrieť priamo v hre, ale zachádzajú do detailov a sledujú, aký výkon si podal pri jednotlivých aktualizáciách.

Sea of Thieves
Priatelia alebo rivali?

Hra pokračovala v nastolenom trende mesačných aktualizácií, ktoré vychádzajú od minulého roka, a tento rok ich dostala celkom 9. Legends of the Sea pridalo do hry rôzne pamätníky hráčov, ktorí sa zaslúžili o tom, čím dnes Sea of Thieves je. Druhý update s názvom Crews of Rage pridal do hry nový druh truhlice a strážcov Ashen Guardians, opatrujúcich kľúče k bohatstvu. Heart of Fire pridalo nový príbeh, ako aj nový druh Athena’s Run Voyage úlohy.

Aktualizácia Ships of Fortune pridala do hry systém vyslancov za jednotlivé frakcie, Lost Treasures pre zmenu denné alebo týždenné úlohy. Haunted Shores pridalo do hry hotové flotily duchov vedených kapitánom Flameheartom. Ashen Winds zas prinieslo boss fighty v podobe Ashen Lords. Vaults of the Ancients obohatila hru o krypty, ktoré možno odomknúť len s pomocou kľúčov. A zatiaľ posledným updatom je Fate of the Damned, ktorý opäť kladie dôraz na ohne osudu, získateľné na lodi mŕtvych.

A čo rok 2021?

Rok 2021 bude pre Sea of Thieves jeden z najväčších. Tvrdia to samotní tvorcovia, pričom rovno priblížili, čo pod tým majú na mysli. Nie každý sa však s novinkami stotožňuje. V prvom rade totiž hra po vzore Fortnitu a iných titulov opustí terajšie mesačné aktualizácie, a prejde na systém sezón. Každá sezóna potrvá tri mesiace, prvá začne v januári.

Sea of Thieves
Sea of Thieves má aj po rokoch nádherné západy Slnka

Každá sezóna začne rozsiahlou aktualizáciou, ktorá nejakým spôsobom upraví hru. Napríklad môžu pribudnúť nové režimy, oblasti a ostrovy, špeciálne questy, možno príbehové úlohy. Skrátka Sea of Thieves ide cestou Fortnitu alebo Destiny. Prvá sezóna prinesie do hry novú Merchant Voyage, kde sa hráči stanú detektívmi a budú pátrať po zmiznutej lodi a jej náklade.

Hra bude takisto dostávať živé eventy či content dropy cez Twitch. Upraví sa tiež systém progresu. Po novom totiž budú hráči získavať progres za všetko, čo robia. Tým pádom by mal byť grind o niečo menší, ak sa teda tvorcovia nerozhodnú, že každá sezóna resetuje rank, čo by bola sprostosť.

S tým je však spojený aj Plunder Pass. Jeho cena nie je známa, ponúkne však 100 levelov extra odmien vrátane exkluzívnych pre Pirate Emporium. Jeho súčasťou sú tiež exkluzívne misie a výzvy.

Sea of Thieves Pirate Emporium
Prémium je dnes obmedzené len na kozmetické doplnky v obchode Pirate Emporium

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár