Games with Gold program sa lúči s hrami pre Xbox 360

Xbox 360 Games with Gold on Xbox One

Nastal ten moment, o ktorom sme si mysleli, že zrejme tak skoro nenastane. Microsoft oznámil ponuku hier Games with Gold na september/září 2022, a súčasne tak oznámil dve úplne posledné hry zadarmo pre Xbox 360.

Spoločnosť už skôr avizovala, že program hier zadarmo pre predplatiteľov Xbox Live Gold a Xbox Game Pass Ultimate sa dočká zmien. Konkrétne, že prestane rozdávať hry pre Xbox 360, ku ktorým v posledných rokoch patrili aj hry pre pôvodný Xbox. Tieto tituly sú pritom všetky hrateľné na Xbox One a Xbox Series X|S. Niektoré sú zároveň obohatené o podporu 4K rozlíšenia či vyššieho snímkovania. Na novej generácii sa tiež vyznačujú podporou pre HDR.

A s akými hrami sa teda program Games with Gold lúči so starými konzolami? V prvej polovici mesiaca to bude Thrillville pre pôvodnú Xbox konzolu, teda jedna zo starších manažmentoviek zábavných parkov. O vývoj sa ešte pod taktovkou vydavateľa Atari postaral Frontie. Ten má na konte viacero strategických / tycoon hier. V jeho ponuke nájdeme aj napríklad Xbox exkluzivity Zoo Tycoon a Screamride, ktoré položili základ pre multiplatformové tituly Planet Zoo a Planet Coaster.

V druhej polovici mesiaca, a teda úplne poslednou hrou pre starý Xbox, bude Portal 2. Ten bol vylepšený o podporu vyššieho rozlíšenia, na Xbox One X a Xbox Series X tak beží v 4K rozlíšení, kým na Xbox Series S dosahuje 1440p (2K).

Čisto pre konzoly Xbox One a Xbox Series X|S budú potom dostupné tituly Gods Will Fall. Diablovka sleduje príbeh o pomste ôsmich preživších keltov, ktorí sa postavia bohom za to, že celé tisícročia vládli kruto nad ľudstvom, len aby ich slepo uctievali. Titul bude k dispozícii po celý mesiac zadarmo.

Ďalšou hrou, ktorá sa do zoznamu hier zadarmo dostane v polovici septembra/září, bude rytmická strieľačka Double Kick Heroes, ktorá môže aspoň čiastočne uspokojiť dopyt po neexistujúcom Brutal Legend 2.

Zároveň platí, že od októbra/října 2022 bude Games with Gold program obsahovať iba dve hry mesačne, pre Xbox One a Xbox Series X|S.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. JaJo píše:

    celkom slušná ponuka na september

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *