343 Industries opäť porušuje sľuby o Halo Infinite

Halo Infinite

Halo Infinite. Skôr, ako bola hra vôbec ohlásená, štúdio 343 Industries vravelo, že hra bude mať jednoznačne tú jednu vec, kvôli ktorej bola táto sága výnimočná. Tú jednu vec, na ktorej si Halo vybudovalo meno. Tú jednu vec, ktorú hráči milujú. Kooperáciu.

Lenže sľuby ostali len planými sľubmi a štúdio 343 Industries zostáva na smiech. Štúdio totiž ani po ďalšom 3/4 roku vývoja nezvláda priniesť kooperáciu do kampane. Ba čo viac, odklad sa týka online kooperácie. Teda režimu, s ktorým štúdio nemalo absolútne žiaden problém priniesť ho na konzoly Xbox, Xbox 360 a eventuálne aj na Xbox One a Xbox Series X|S v rámci Master Chief kolekcie.

Pokiaľ ide o gaučové hranie na rozdelenej obrazovke, to bolo absolútne zrušené. Štúdio vraví, že ide o ťažké rozhodnutie, ale umožní im venovať sa budúcim veciam, o ktorých nie je pripravené hovoriť. Na druhú stranu, sľubovať niekoľko rokov, že hra prinesie hranie pre 2 a viac hráčov na jednej obrazovke, a napokon ho zrušiť, smrdí podvodom na zákazníkov.

Ďalšia vec, v ktorej je štúdio 343 Industries na smiech, je fakt, že hra odkladá tretiu sezónu na marec/březen 2023. Súčasná druhá sezóna hry je tak extrémne dlhá, potrvá 9 mesiacov alebo trikrát tak dlho, ako by sezóna mala trvať.

Online kooperácia príde do hry spolu s dlho sľubovaným opakovaním misií (možno) už v novembri/listopadu. Teda, ak sa štúdio nerozhodne opäť niečo odložiť, pretože Infinite v názve tejto hry svedčí skôr o škále problémov, ktoré štúdio má s týmto dlho odkladaným, drahým titulom, pre ktorý si štúdio nechalo ušiť engine na mieru.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *