Xbox One dostane podporu DTS:X

DTS:X
Xbox One začne už čoskoro podporovať ďalšie zvukové rozhranie. Okrem toho, že platforma už teraz podporuje Windows Sonic a Dolby Atmos, na konzolu dorazí aj DTS:X.

Príchod podpory DTS:X si užívatelia všimli už skôr, keď sa v ponuke Microsoft Store objavila počítačová aplikácia podobná tej, ktorú využíva Dolby Atmos na Windows 10 a Xbox One. Rozdiel však bol v tom, že DTS:X apka bola zatiaľ prístupná len pre Windows 10. To sa v blízkej budúcnosti zmení. Potvrdil to Steven Wilssens, vrchný manažér Microsoftu pre Audio, xCloud, GameDVR & Broadcast a CAST.

DTS:X bude najprv dostupné cez Windows Insider Program a následne sa presunie na Xbox. Na oboch zariadeniach však bude funkcia vyžadovať apku, presne ako tomu je v prípade Dolby Atmos. Otázkou však je licenčný poplatok. V prípade Dolby Atmos stojí licencia pre headsety 15€ a je použiteľná s 10 zariadeniami so systémom Windows 10 alebo konzolami Xbox One. Licencia pre domáce kiná je bezplatná.

DTS:X Ultra
DTS:X Ultra
Developer: ‪DTS, Inc.‬
Price: Kostenlos

Samotná technológia sa od Dolby Atmos odlišuje najmä lepšou kalibráciou objektového zvuku pri použití s 5.1 a 7.1 systémami a na základe rozloženia jednotlivých reproduktorov vie zvuky dodatočne vyladiť. Sprievodná aplikácia tiež umožní nastaviť si zvukový režim, upraviť priestorový model a má tiež nastavenia výšok, basov a čistoty dialógu.

Welssens tiež oznámil, že Dolby Atmos sa v blízkej dobe dočká vylepšení. Zahŕňať to má aj možnosti customizácie a možnosť upmixingu pre starší obsah, pri použití receiveru.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    super, mám yamahu 207, tak to vyskúšam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *