Microsoft Studios sú pasé, privítajte Xbox Game Studios!

Jednou z menších noviniek, ktoré včera oznámil Microsoft počas svojej Inside Xbox relácie, bolo premenovanie Microsoft Studios na Xbox Game Studios.

Nový názov má prezentovať to, že Xbxo už nie je len herná konzola, ale celá herná platforma, ktorú vlastní Microsoft a preto spoločnosť uznala za vhodné, že je čas štúdiá rebrandovať tak, aby viac reprezentovali hernú divíziu.

V Xboxe veríme, že keď hrá každý, vyhrávame všetci. Je to dôvod, prečo s nadšením budujeme portfólio hier pre konzoly, PC a mobily. Ako sme rozšírili naše zameranie za hranice konzol, sa Xbox značka rozvinula. Xbox je dnes hernou značkou rozšírenou na zariadeniach, bez ohľadu na to, kde a ako chcete hrať alebo s kým chcete hrať.

V tomto duchu s nadšením oznamujeme, že meno našej hernej organizácie meníme z Microsoft Studios na Xbox Game Studios. Xbox Game Studios tvorí trinásť rôznych vývojárskych tímov zodpovedných za naše obľúbené značky ako Age of Empires, Forza, Gears of War, Halo a Minecraft. Tímy v 343 Industries, The Coalition, Compulsion Games, The Initiative, inXile Entertainment, Minecraft, Ninja Theory, Obsidian Entertainment, Playground Games, Rare, Turn 10 Studios, Undead Labs a… Global Publishing… ťažko pracujú, aby priniesli neuveriteľné exkluzivity, originálne IP a úplne nové kapitoly vašich obľúbených značiek

Rok 2019 bude skvelým rokom pre všetkých Xbox hráčov. Exkluzívne hry ako Crackdown 3, Gears 5 a Ori and the Will of the Wisps budú dostupné cez Xbox Game Pass v deň vydania. Taktiež pracujeme na prinášaní veľkých rozšíreniach hier ako Sea of Thieves, Forza Horizon 4 a Minecraft, ktoré budú hráči milovať. Taktiež som nadšený, keď vidím, ako našich sedem nových štúdií maximalizuje svoj kreatívny potenciál ako súčasť Xbox Game Studios. Ako herná organizácia sme nikdy neboli v tak dobrej pozícii prinášať diverzifikovaný line-up exkluzívnych hier pre fanúšikov Xboxu dnes a v budúcnosti.

Matt Booty

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *