EA odstránila Emiliana Salu z FIFA 19 a upravila režim FUT

FIFA 19 New Cover

Ani tragická smrť futbalistu neodradí niektorých od toho, aby začali predávať veci s ním spojené za nehorázne čiastky. To mohol byť aj prípad Emiliana Salu, ktorý sa nedožil prestupu do Cardiff City.

29-ročný argentínsky futbalista zomrel pred dvomi týždňami pri havárii lietadla v Lamanšskom prielive. Spočiatku bol evidovaný ako nezvestný, no len tento týždeň sa potvrdilo, že telo objavené vo vraku lietadla patrilo Salovi. Na udalosť zareagovala aj EA, ktorá okamžite podnikla niekoľko krokov spojených s uctením si pamiatky zosnulého futbalistu.

Spoločnosť odstránila Emiliana Salu z FC Nantes v klasickej FIFA hre. Zároveň odstránila FUT kartičky a itemy a aby odradila špekulantov od predaja memorabilií, zmrazila ceny už získaných itemov. Ceny v tomto prípade nebudú meniteľné a zároveň to znamená, že hráči, ktorým skutočne záležalo na Salovi, si budú môcť prípadné itemy zakúpiť od iných za rozumné čiastky.

Spoločnosť napokon vyjadrila úprimnú sústrasť rodine, fanúšikom a futbalovým tímom FC Nantes a Cardiff City, do ktorého mal Sala prestúpiť.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár