Nový testovací update priniesol možnosť rýchleho reštartu Xbox One

Xbox Logo

Nikdy neviete, kedy ho budete potrebovať, ale z času na čas sa zíde. Možnosť reštartu Xbox One však bola od samotného vydania konzoly ukrytá v nastaveniach a nie každý o nej vedel.

Microsoft však spravil teraz menšiu užitočnú zmenu, ktorá poteší mnohých. Možnosť reštartovať konzolu totiž v novej 1904 aktualizácii pre testerov v programoch Preview Alpha a Preview Skip Ahead priniesol možnosť rýchleho reštartu konzoly priamo na obrazovke s možnosťami vypnutia konzoly a ovládačov. Aktualizácia ďalej priniesla upravenú Mini Keyboard, ktorá má byť dostupná v budúcich mesiacoch ako náhrada za terajšiu veľkú klávesnicu zaberajúcu celú polovicu displeja.

Za zmienku stojí, že Microsoft v rámci aktualizácie priniesol možnosť upraviť tlačidlá na diaľkovom ovládači Xbox Media Remote. Vzhľadom k tomu, že firma v poslednej dobe celkom upustila od televíznych funkcií a zameriavala sa skôr na streamovanie a hry, je návrat k televíznej funkcionalite a OneGuide naozajstným prekvapením. Možnosť preprogramovať tlačidlá na Media Remote sa dajú cez novú ponuku nastavení Settings – Kinect & devices – Media Remote.

Aktualizácia zároveň prináša rôzne opravy k predošlej testovacej verzii updatu. Opravil sa napríklad problém s nezobrazením naposledy získaných achievementov, problém so streamovaním cez Mixer aj Twitch a prináša tiež možnosť resetovať nastavenia súkromia tak, aby sa počas streamovania vypol Kinect alebo webkamera. Opravený bol aj problém so zobrazovaním 24Hz UHD Dolby Vision videa na televízoroch LG. Opravené boli tiež problémy s posielaním správ, Looking for Group a nezobrazovaním aplikácie Crunchyroll.

Novinkou je aj možnosť párovania ovládača cez Alexu. Stačí jej povedať „tell Xbox to pair my controller“ alebo „start controller pairing“.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *