Microsoft ukáže plne digitálny Xbox One S čoskoro, predobjednávky zaháji budúci mesiac

Xbox One N

Už je to pár týždňov, čo sme počuli o možnom vydaní čisto digitálnej verzie Xbox One S bez diskovej mechaniky. Táto verzia sa zdá byť za rohom, pretože podľa serveru WindowsCentral ju Micrsooft ohlási čoskoro.

Vydanie konzoly s krycím názvom „Maverick“ bolo totiž naplánované niekedy na prvú polovicu roka. Veci sa však budú mať trochu inak a spoločnosť začne prijímať predobjednávky už budúci mesiac. Následne sa očakáva, že konzola, ktorú chce Microsoft predávať ako „Xbox One S All-Digital Edition“ sa začne predávať celosvetovo v máji/květnu 2019.

Pôjde tak o vôbec prvú konzolu bez mechaniky, ktorá bude prakticky čisto závislá na získavaní obsahu z Xbox Store, ponuky Games with Gold alebo predplatných služieb Xbox Game Pass a EA Access. Priaznivci konzoly budú mať možnosť „odovzdať“ svoje disky s tým, že im budú na profily pripísané digitálne verzie hier. Vďaka absentujúcej mechanike by tiež mohla byť konzola oveľa lacnejšia, s cenou atakujúcou zrejme 199 dolárov, avšak informácie o cene v tejto chvíli nie sú dostupné.

Očakáva sa pritom, že zariadenie bude vychádzať z dizajnu Xbox One S, len bude bez mechaniky. Okrem toho má byť v príprave aj Fortnite edícia s upraveným dizajnom – teda pôjde o viac, než len pridanie kódu na stiahnutie populárnej battle royale hry do krabice s konzolou.

Xbox One S Fortnite Bundle
Jeden Xbox One S balíček s Fortnitom sme tu už mali

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *