Xbox One sprístupní priestorový zvuk aj na vstavaných reproduktoroch

Xbox TV Icon

Jednou z oblastí, kde Xbox One inovuje vo veľkom, sú zvukové technológie. Xbox už dlhší čas podporuje Dolby Atmos ako jediná konzola na trhu a Microsoft rovnako tak oznámil príchod podpory DTS:X.

Lenže nekončí to len tu. Microsoft rovnako tak oznámil príchod Dolby Atmos upmixingu aj na audiosystémy. Najnovšiu zvukovú novinku pre Xbox predstavil Microsoft teraz na GDC. Spoločnosť tu oznámila podporu priestorového zvuku pre TV reproduktory, vďaka čomu sa k dokonalosti technológií ako Dolby Atmos, Windows Sonic či DTS:X priblížia aj hráči, ktorí nemajú ani headset ani domáce kino či soundbar, a spoliehajú sa na výstup priamo z televízora.

Technológia bola dostupná vo Windows 10 už minulý rok, keď Microsoft umožnil simulovať priestorový zvuk cez vstavané reproduktory na notebookoch. Teraz by technológia však mohla potešiť milióny hráčov po celom svete. Otázkou zostáva, s ktorým riešením bude funkcia fungovať. Na výber sú totiž hneď tri – Atmos, Sonic a DTS:X.

Xiaomi MiTV 3S 55"

via Forbes

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *