Final Fantasy 14 dostalo rating pre Xbox One v Brazílii

Final Fantasy XIV A Realm Reborn

Square Enix už skôr vyjadrilo svoj záujem priniesť viaceré časti Final Fantasy na Xbox One, čo sa tento rok do slušnej miery splnilo.

Jedna hra, s ktorou to však bolo komplikované, je Final Fantasy XIV: Stormbringers, ktoré bolo doteraz dostupné len pre PS4 a PC. Režisér hry Naoki Yoshida však povedal, že by hru rád videl aj na Xbox One a Switchi, lenže má to jednu podmienku: hra musí mať crossplay s ostatnými platformami. A to sa zatiaľ, vzhľadom k nezáujmu Sony povoliť v hrách cross-play s inými konzolami, nepodarilo.

Sony však napokon podľahlo popularite Fortnitu a povolilo cross-play v tejto hre, k čomu sa neskôr pridal aj Rocket League. A ak všetko pôjde podľa predstáv, ani Final Fantasy 14 nebude výnimkou. K oznámeniu hry by pritom mohlo dôjsť už v najbližších mesiacoch (E3?), keďže brazilská ratingová agentúra udelila rating Xbox verzii hry s vydaním naplánovaným na rok 2019. Rating pre Nintendo Switch dostupný nie je, no nechýbajú ani ratingy pre PC a PS4 verzie hry, ktoré sú už dávno dostupné. Rating bol udelený pre najnovšiu verziu hry s názvom Shadowbringers, ktorá nasleduje už skôr vydané mega-DLC Stormblood.

via PowerUp Gaming

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *