Zmenili ste si heslo a nedarí sa vám prihlásiť sa na Xbox 360? Takto to opravíte

Xbox 360

Xbox 360 vyšiel ešte v dobe, kedy sme dúfali, že 16-miestne heslá stačia a nikdy nebude treba myslieť na dlhšie. No doba sa mení, hackeri sú útočnejší a preto je treba zvýšiť opatrnosť, aby k vašim účtom nemal prístup nik, než vy.

S novou dobou však prišli aj nové, dlhšie heslá a práve tie sú dôvodom, prečo sa po zmene už nemusíte vedieť prihlásiť k Xboxu 360 napriek tomu, že ste na konzole nič nemenili, ale vaše nové heslo k účtu Microsoft Account presahuje 16 znakov. Našťastie, dá sa to opraviť.

Aby ste sa mohli opäť prihlásiť, potrebujete si v nastaveniach svojho účtu Microsoft Account na oficiálnom webe aktivovať dvojstupňové overovanie. Toto má ďalšie výhody. Ak by aj hacker vaše nové heslo uhádol, museli by ste mu udeliť povolenie pre vstup cez svoj mobil. Tu bude zohrávať dôležitú rolu bezplatná aplikácia Microsoft Authenticator pre iOS alebo Android.

Microsoft Authenticator
Microsoft Authenticator

Tá vám bude pri každom prihlasovaní sa do nového zariadenia generovať 5-miestne kódy, ktoré sa zobrazia aj na obrazovke zariadenia, cez ktoré sa práve snažíte prihlásiť. Aby ste sa mohli dostať ďalej, kód musíte potvrdiť na obrazovke telefónu cez tlačidlo Schváliť.

Vráťme sa však naspäť k téme prihlasovania sa k Xboxu 360. Teraz, keď už máte aktivované dvojstupňové overenie, musíte vytvoriť heslo aplikácie, ktoré je použiteľné na Xboxe 360 ako náhrada za vaše skutočné heslo. Dostanete sa sem nasledovným spôsobom:

  • Na stránke Microsoft Account zvoľte sekciu Zabezpečenie
  • Pod tromi veľkými tlačidlami zakliknite možnosť Ďalšie možnosti zabezpečenia
  • Nájdite sekciu Heslá aplikácií a zvoľte Vytvoriť nové heslo aplikácie
  • Na novej stránke sa vám vygeneruje 16-miestne heslo, s ktorým sa prihlásite na Xboxe 360
  • Pre väčšie pohodlie si ešte na Xboxe po zadaní hesla zafajknite možnosť Remember Password
  • Odteraz sa môžete opäť pohodlne prihlasovať k svojmu Xbox 360 účtu aj po zmene hesla!
Nový 16-miestny kód určený len pre váš Xbox 360

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *