Je toto program Xbox E3 konferencie?

Dino Crisis JMV
© JMV

Internet je zaujímavé miesto a tak, ako sa môžu na internete objavovať falošné „úniky“, tak sa naň môžu dostať tie pravé, ako napríklad o Borderlands 3 alebo Assassin’s Creed Origins, čo bol jeden z najväčších leakov vôbec. Najnovším únikom v ponuke je ten z fóra 4chan, ktorý hovorí o údajnom programe Xbox E3 konferencie.

Autor príspevku vraví, že Microsoft plánuje odštartovať tohtoročnú konferenciu gameplayom z Gears 5, po ktorom odhalí dátum vydania: 11.10.2019 – v tomto prípade 10. október/říjen 2019. Doplní to oficiálny trailer na stratégiu Gears Tactics, ktorá okrem Windows 10 vyjde aj na Xbox One a očakávame podporu pre klávesnicu a myš.

Kolieska vojny má na konferencii vystriedať pohľad na viaceré casual tituly: novú hru štúdia Playdead (Inside, Limbo), pričom pôjde o sci-fi 3D adventúru. Hra vychádza cez Xbox Game Pass a vyjde na jar 2020. Ďalej nasleduje pohľad na Ori and the Will of the Wisps s vydaním na jar 2020 pre Xbox One a Windows 10, samozrejmosťou je vydanie cez Game Pass. To isté platí aj v prípade hry Battletoads, kde uvidíme prvý gameplay a vydanie sľúbené na vianoce 2019.

Nasleduje návrat k third-party hrám, kde môžeme čakať Borderlands 3 gameplay, prvý pohľad na reboot značiek Brink a Dino Crisis s vydaním v roku 2020. Obe hry sa odprezentujú gameplayom, rovnako ako ďalšia hra v lineupe: Star Wars: Jedi Fallen Order. Zároveň uvidíme prvé skutočné záznamy z hry, keďže trailer, čo vyšiel v uplynulých dňoch, bol vyrenderovaný v Unreal Engine a nereprezentuje hru ako takú.

Následne môžeme čakať vydanie remastrovanej megakolekcie Fable: Albion Collection, ktorá vychádza na Xbox One, Windows 10, zrejme s vylepšeniami pre One X. Dostupná bude cez Game Pass na jar 2020. Čerešničkou na torte je teaser na reboot Fable, ktorý bude taktiež dostupný cez Xbox Game Pass pre konzoly a PC. Toto má zrejme na starosti štúdio Playground Games, ktoré má odhaliť aj nové DLC pre Forzu Horizon 4 s vydaním na vianoce 2019. Vtedy si na svoje prídu aj fanúšikovia Sea of Thieves s ďalším veľkým DLC. Doplní to pohľad na The Outer Worlds, hru od štúdia Obsidian Entertainment, ktoré Microsoft odkúpil minulý rok. Túto hru však ešte vydáva Private Division pre Xbox, PC a PS4.

Microsoft má oznámiť novú akvizíciu štúdia alebo štúdií, pričom teraz môžeme len špekulovať, o koho pôjde. Ninja Theory ukážu gameplay z Bleeding Edge, hry vychádzajúcej cez Xbox Game Pass na vianoce 2020 pre Xbox One a Windows 10. Uvidíme tiež úplne novú značku od Rare, ako aj Dead Rising 5 vychádzajúci cez Xbox Game Pass ešte tieto vianoce. Po tom, čo Capcom drasticky zredukoval štúdio, ktoré na hre pracovalo, je však otázne, čo bude táto hra zač. Teoreticky je možné aj to, že Microsoft mohol odkúpiť značku od Capcomu a začať na hre pracovať interne. Zaujímavosťou je vyhlásenie, že sa dočkáme ReCore II na vianoce 2020.

Ďalej sa vraví, že uvidíme Cyberpunk 2077, ktorý sa podľa vývojárov zmenil od minulej E3, takže bude pôsobiť novotou. Vychádzať má na jar 2020. Rovnako by mal CD Projekt RED ukázať novú značku, po ktorej už nasleduje pohľad na Age of Empires IV pre Xbox a Windows 10 s vydaním v roku 2020. Fanúšikov stealth hier čaká orgie v podobe Splinter Cell rebootu s vydaním v roku 2020. Hernú ponuku by mal zavŕšiť trailer na Halo Infinite, kde sa dočkáme vydania cez Game Pass, hra vyjde na vianoce 2020 a už túto zimu by sa mala konať beta.

A ako skončí konferencia? Teaserom na Project Scarlett – dve konzoly s vydaním na vianoce budúci rok.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *