Gears 5 dostane príbehové DLC ešte tento rok

Gears 5

Séria Gears sa tento rok dočká hneď dvoch noviniek. V prvom rade to je vydanie strategického titulu Gears Tactics na konzoly Xbox. No ak by to niekomu nesadlo, The Coalition pripravuje príbehové DLC pre Gears 5.

Vôbec poprvýkrát v sérii sa namiesto multiplayerových map packov dočkáme príbehovej expanzie, ktorá ponesie názov Hivebusters DLC, a ponúkne nový príbeh v hlavnej roli s protagonistami režimu Escape – Keegana, Lahni a Maca.

Pre IGN to potvrdila v rozhovore hlavná vedúca producentka Zoe Curnoe. Vraví, že príbehové rozšírenie vyjde na obe generácie konzol, takže si ho zahrajú všetci, a to na Xbox One, Xbox Series X|S a PC. Očakáva sa, že prejsť tento nový príbeh potrvá približne 3-4 hodiny, a ako už z názvu vyplýva, zameria sa na príbeh tímu Scorpio, ktorý sa vydal na takmer samovražednú misiu.

Zaujímavý je však postoj vývojárov voči tomuto obsahu. The Coalition sa myšlienka príbehových DLC veľmi nepozdáva, čo priznala aj Zoe Curnoe, ale vraví, že spravili výnimku po vytrvalých žiadostiach zo strany fanúšikov. Technický riaditeľ štúdia The Coalition Mike Rayner vraví, že ide o prvý projekt zo série Gears, ktorý začali vyvíjať už priamo na konzoly Xbox Series X|S, na rozdiel od pôvodného Gears 5 a Gears Tactics, ktoré boli až dodatočne vylepšené.

Rayner vraví, že práve tento rozdiel im umožnil lepšie pochopiť a využiť hardvér nových konzol, a prejaví sa to na kvalitách príbehovej expanzie počas hrania na Xbox Series X|S. Príbehový datadisk vychádza koncom roka, o presnom dátume vydania a cene sa dozvieme viac v decembri/prosinci.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *